Cum a reacționat Răzvan Lucescu după Aris – PAOK 1-0. Românul ar fi fost bruscat de un arbitru! Cea mai neagră serie din ultimii 7 ani

Avatar photo

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 18 aprilie 2022, 12:50

Răzvan Lucescu a suferit o nouă înfrângere. PAOK a fost învinsă de Aris Salonic în deplasare, scor 0-1, în etapa a 5-a din campionatul Greciei. Echipa la care Cristi Ganea a fost titular s-a impus la limită, singurul gol fiind marcat de Koukoure, în minutul 17.

Răzvan Lucescu, în timpul unui meci pentru PAOK

Răzvan Lucescu, în timpul unui meci pentru PAOK / Profimediaimages

Alexandru Mitriță a fost în primul 11 la PAOK, dar nu a putut să își ajute echipa. A fost scandal încă din startul partidei. Kurtic a văzut cartonaș galben, iar Răzvan Lucescu a protestat vehement.

Răzvan Lucescu, reacție categorică după Aris – PAOK 1-0

Potrivit jurnaliștilor de la sport-fm.gr, tensiunea a căpătat chiar și mai mari proporții după ce antrenorul român a văzut cartonaș galben, în minutul 9. Răzvan Lucescu s-ar fi apropiat de banca adversă și l-ar fi apostrofat pe unul dintre asistenți. În acel moment, al 4-lea arbitru s-a apropiat de el și l-ar fi bruscat. „Nu mă împinge!„, a țipat tehnicianul lui PAOK la grecul Thanasis Tzilos.

Spiritele s-au calmat cu greu, iar Răzvan Lucescu a suferit un nou eșec. Alb-negrii au jucat în inferioritate în ultimele 20 de minute, Mihaj fiind eliminat. PAOK a ajuns astfel la a 4-a înfrângere la rând în toate competițiile, situație cu care nu s-a mai confruntat în ultimii 7 ani. Lucescu Jr. a explicat cum s-a ajuns la această serie neagră.

Am jucat un meci în Europa și, după numai 3 zile, am întâlnit o echipă care avea o săptămână la dispoziție ca să pregătească jocul. E greu să avem prospețimea pe care ne-am dorit-o după toate acestea. Am încercat chiar și în 10 oameni, dar cu siguranță a fost dificil să avem mintea limpede și echilibrul mental.

Da, sunt 4 înfrângeri, dar cele 2 meciuri le-am pierdut cu Olympique Marseille, iar celelalte două au fost în deplasările cu Panathinaikos și Aris. Asta înseamnă mult. Nu a fost deloc ușor pentru noi„, a declarat Răzvan Lucescu la finalul meciului.

PAOK, eliminată de Marseille din Conference League

PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a fost eliminată Olympique Marseille din sferturile de finală ale Conference League. La final, antrenorul român a făcut pace cu ultrașii francezi, după ce i-a enervat pe francezi.

Marseille s-a impus în Grecia cu 1-0, în manşa secundă, după ce în tur scorul a fost 2-1 tot pentru echipa franceză. A marcat Payet, în minutul 34. Alexandru Mitriţă a intrat pe teren în minutul 57.

Ceea ce ne-a lipsit a fost victoria. Ce pot să spun este că o greșeală ne-a costat. Marseille a profitat de greșeala noastră. Am avut 5-6 ocazii clare, dar nu am marcat. L-am făcut mare pe portarul lor.

Călătoria în Europa a durat mult și jucătorii și-au depășit limitele jucând din trei în trei zile. Azi am dominat-o pe Marseille care este pe locul 2 într-un campionat în care joacă Messi, Neymar și Mbappe.

Acum sunt fanul celor de la Marseille. Vreau să câștige competiția și să spunem că am fost eliminați de câștigătoare”, a transmis atunci Răzvan Lucescu.

12:46 Anunţul lui Cristi Balaj, despre viitorul lui Dan Petrescu la CFR Cluj: „Antrenorul echipei a fost, este și va fi Dan Petrescu!” Singurul scenariu în care va pleca 11:54 NEWS ALERTPercheziţii domiciliare într-un dosar de tâlhărie calificată! Mai mulţi fani CSA Steaua ar fi agresat un suporter FCSB 11:06 PROCENT MONSTRUOS! Lui Haaland i-au trebuit doar 12 meciuri pentru a intra în istorie la Manchester City: „Tipul ăsta nu e om! Frate, mie îmi spui?!” 10:29 Decizia lui Gigi Becali, criticată de un fost căpitan de la FCSB: „Nu văd rostul! Dacă faci asta, valorezi cu 40% mai mult!” 9:56 FotoFemeia acuzată de soţ că este leneşă şi intră cu noroi în casă s-a prăbuşit emoţional: „Sunt scârbită de toţi!” 9:40 Emma Răducanu nu va participa la Transylvania Open 2022! Anunţul făcut de organizatori 9:12 Notele primite de Ciprian Tătăruşanu, după Chelsea – Milan 3-0: „Nu a părut sigur, a lăsat mingea să treacă” 9:11 Pep Guardiola, reacție genială după al doilea gol marcat de Erling Haaland, în Manchester City – Copenhaga 5-0 8:43 Julen Lopetegui a fost demis de la Sevilla după dezastrul cu Borussia Dortmund 8:41 Bănel Nicoliţă, moment genial când a ajuns la echipa lui Gigi Becali: „Vai de capul meu! Dezbrăcaţi-vă!”
Răzvan Lucescu a intrat în conflict cu ultrașii după PAOK - Panathinaikos 1-2
Fotbal extern • 3 oct., 12:21
Răzvan Lucescu a intrat în conflict cu ultrașii după PAOK – Panathinaikos 1-2! Asistenții l-au calmat cu greu pe antrenor
Marcelo, prezentat la Olympiacos
Fotbal extern • 3 sept., 11:45
Marcelo a semnat cu Olympiacos! Surpriză uriaşă pe piaţa transferurilor. Fostul fundaş al lui Real Madrid se luptă la titlu cu Răzvan Lucescu
Laurenţiu Reghecampf, în timpul unui meci al Universităţii Craiova
Conference League • 29 iul., 8:21
Laurențiu Reghecampf, calificare miraculoasă în turul 3 din Conference League! Neftchi Baku a reușit „remontada”. Răzvan Lucescu și PAOK, eliminați rușinos de Levski