Witsel le-a oferit coechipierilor tunsoarea sa specială, făcând referire că după carantină vor ieși cu părul mult prea lung. ”Când echipa nu poate obține o tunsoare izolată”, a scris Witsel pe twitter.
When the squad can’t get a haircut in isolation pic.twitter.com/fEImLLLgqm
— Axel Witsel (@axelwitsel28) March 28, 2020
Axel Witsel, din 2018 la Borussia Dortmund
Axel Witsel a devenit cel mai important mijlocaș defensiv al Borussiei Dortmund în ultimele două sezoane. Witsel a fost transferat de la Tianjin Quanjian în 2018, reușind să se adapteze rapid la stilul de joc al vicecampioanei din Bundesliga.
Witsel a jucat 54 de meciuri la Dortmund și a înscris 8 goluri. El a câștigat cu Borussia Supercupa Germaniei în vara lui 2019.
- Axel Witsel și-a autoironizat tunsoarea pe internet
- Witsel glumește pe seama colegilor după ce vor ieși din carantină
- Witsel joacă din 2018 pentru Borussia Dortmund
- Franţa - Anglia, finala mică a Campionatului Mondial, e duminică, de la ora 00:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Spania - Argentina, finala Campionatului Mondial 2026 e duminică, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Fenerbahce, lovitură pe piața transferurilor! A transferat un star englez în schimbul unei sume uriașe
- Lovitură uriașă pentru un club de tradiție din Europa! A fost exclus din toate competițiile profesioniste
- Galatasaray pregătește unul dintre cele mai tari transferuri din această vară! Vrea să aducă un star de la Manchester City
- Denis Drăguș, sacrificiu uriaș pentru a semna cu FCSB! La ce sumă este dispus să renunțe pentru a rezilia cu Trabzonspor
- Horațiu Moldovan a fost prezentat la noua sa echipă! Ce salariu va încasa portarul român

































