Închide meniul

Cutremur pe Old Trafford! Englezii anunță că Cristiano Ronaldo le-a spus șefilor lui Manchester United că vrea să plece! Răspunsul oficialilor

Cosmin Cioboată Publicat: 20 februarie 2022, 14:01

Comentarii
Cutremur pe Old Trafford! Englezii anunță că Cristiano Ronaldo le-a spus șefilor lui Manchester United că vrea să plece! Răspunsul oficialilor

Profimedia

Presa britanică anunță că starul portughez va părăsi formația de pe Old Trafford la finalul sezonului, dacă “diavolii” vor rata calificarea în UEFA Champions League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristiano Ronaldo i-a anunțat pe oficialii lui Manchester United că va pleca dacă nu se califică în Champions League

Cristiano Ronaldo a revenit vara trecută la Manchester United, cu planuri mari. Acestea au fost însă date peste cap de jocul modest prestat de trupa antrenată de Ralf Rangnick. Atacantul ajuns la 37 de ani nu pare să se fi intregrat la echipa de pe Old Trafford, alături de care obținea rezultate extraordinare în urmă cu mai bine de un deceniu.

Acum, jurnaliștii englezi anunță că CR7 ar putea părăsi Manchester United la vară, după un singur sezon. Potrivit Mirror, internaționalul lusitan le-a comunicat conducătorilor de pe Old Trafford că va pleca dacă “diavolii” nu reușesc să se califice în UEFA Champions League.

Oficialii lui United nu s-au opus și vor fi de acord cu decizia lui Ronaldo, chiar dacă actualul contract expiră abia în 2023, mai scrie sursa citată.

Cristiano Ronaldo, alături de Lionel Messi la PSG? Anunțul fabulos al englezilor

Ronaldo a marcat 15 goluri în 27 de apariții pentru Manchester United în stagiunea curentă. Cu el în echipă, “diavolii” au acumulat 43 de puncte și se află pe locul 4 în Premier League, ultimul care asigură locul în grupele UEFA Champions League. Gruparea pregătită de Rangnick are însă un singur punct avans față de urmăritoarele West Ham și Arsenal.

Reclamă
Reclamă

În ultimele zile, în presa internațională s-a vorbit intens despre un posibil transfer al lui Cristiano Ronaldo la PSG. Această mutare ar reprezenta o nouă lovitură de imagine uriașă dată de gigantul din Ligue 1.

Potrivit Mirror, conducătorii de pe Parc des Princes caută un înlocuitor pe măsură pentru Kylian Mbappe, care încă n-a acceptat prelungirea contractului scadent în vară și se gândește la un transfer la Real Madrid. În acest context, parizienii visează să îl aducă pe Cristiano Ronaldo lângă Lionel Messi, fostul său mare rival din La Liga.

Jurnaliștii englezi anunță că PSG i-ar pregăti un contract pe un sezon jucătorului cu 5 Baloane de Aur câștigate.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:29
Kylian Mbappe, OUT pentru Real Madrid – Benfica. Anunțul făcut de L’Equipe înainte de meciul din UCL
22:12
LIVE TEXTInter – Bodo/Glimt 0-0, în Liga Campionilor. Echipa lui Chivu luptă pentru optimile competiției
22:04
Daniel Pancu, întrebat dacă CFR poate câștiga titlul după seria fabuloasă de victorii: “De Cartea Recordurilor”
22:03
Mihai Stoica, impresionat de un jucător al FCSB-ului: “Va fi o piesă importantă”
21:17
Surpriza lui Cristi Chivu din primul 11 al lui Inter în returul cu Bodo/Glimt. Fotbalistul trimis titular
21:09
VideoJurnal Antena Sport | Dansul contemporan a cucerit scena de la opera din Bucureşti
1 Transfer la Universitatea Craiova. A fost anunţat oficial 2 Meme Stoica, atac la dinamovişti: “O să se predea ca să nu intrăm noi în play-off?” Ce mesaj are pentru Kopic 3 “E idiot?” Gigi Becali a răbufnit după FCSB – Metaloglobus 4-1: “E război” 4 Gigi Becali a dat verdictul după debutul lui Ofri Arad! Ce jucător a fost remarcat de patronul FCSB 5 Fost campion al României, replică sexistă la Iuliana Demetrescu: “Înapoi în bucătărie” 6 FotoAlegerea făcută de Sorana Cîrstea după despărţirea de Ion Ţiriac jr.
Citește și