"Dacă va trebui să plec, o voi face. Am ajuns prea jos"! Gerard Pique a dat cărţile pe faţă după măcelul cu Bayern Munchen

Antena Sport Publicat: 14 august 2020, 21:15

Comentarii
"Dacă va trebui să plec, o voi face. Am ajuns prea jos"! Gerard Pique a dat cărţile pe faţă după măcelul cu Bayern Munchen

Gerard Pique poate pleca de la Barcelona

"Este o ruşine, nu mai e nimic de zis. Nu este nici prima oară, nici a doua oară. Clubul are nevoie de nişte schimbări de tot felul. Am atins partea de jos. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dacă va trebui să plec pentru a face loc tinerilor, voi face asta. În Europa, nu mai suntem o echipă competitivă, iar La Liga nu am mai câştigat-o. Nu mai putem masca asta", a spus Pique după meci. 

Barcelona – Bayern Munchen 2-8 | Prima oară când Barca ia 8 goluri, din 1946

Ultima oară când catalanii au încasat 8 goluri a fost în Cupa Spaniei, în 1946. Atunci, în şaisprezecimi, Sevilla se impunea cu 8-0. 

Bayern Munchen s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor, după ce a învins, vineri seară, la Lisabona, cu scorul de 8-2 (4-1), FC Barcelona, în sferturile competiţiei.

Pentru Bayern Munchen au marcat Muller '4, '31, Perisic '22, Gnabry '28, Kimmich '63, Lewandowski '82 şi Coutinho '85, '89, în timp ce pentru FC Barcelona au punctat Alaba '7 (autogol) şi Suarez '57.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:17

VideoAntena Sport Update. Cele mai importante ştiri ale zilei de 13 martie

17:04

Cristi Chivu i-a stabilit prețul jucătorului său: 70 de milioane de euro! Barcelona și-a manifestat interesul

17:01

EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB

16:50

Eliza Diamandescu, sportiva cu peste 450 de medalii, e în campania „100 de tineri pentru dezvoltarea României”

16:33

Primă „extraterestră” pe care jucătorii de la Galatasaray o au promisă dacă elimină Liverpool

16:07

Costel Gâlcă, mesaj de mobilizare înainte de Rapid – Dinamo: „O opțiune de a intra în istoria clubului”

1 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 2 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 3 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 4 Gigi Becali, o nouă “săgeată” spre Mihai Stoica: “Poate n-ar trebui să vă spun asta, dar vă spun” 5 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru” 6 Filipe Coelho a auzit ce a spus Mirel Rădoi despre el și nu s-a ferit să dea replica: “Al meu? Nu”
Citește și