Petrescu spune că există nicio favorită în CFR Cluj – KuPS.
”Acum, după ce am văzut ultimele șase meciurile ale lui KuPS, mi-am schimbat părerea. E o echipă foarte, foarte bună și nu există favorită la acest meci. Au cumpărat șase jucători noi în acest sezon, toți titulari.
Sunt lideri în campionat, în acest moment au opt victorii la rând. În precedentele tururi din Europa League, au eliminat două campioane. Sincer, am crezut că Djurgarden este peste cei din Finlanda, dar m-am înșelat”, a spus Dan Petrescu, într-o conferinţă de presă.
Dan Petrescu ia în calcul şi penalty-urile
Dan Petrescu ia în calcul ca meciul să se decidă şi la loviturile de departajare.
”O să repetăm și astăzi loviturile de departajare. În România nu se mai studiază adversarii. Îi studiem doar pe ai noștri. Habar n-au cine sunt KuPS.
E imposibil să luptăm pe mai multe fronturi fără transferuri. Dacă ne calificăm în grupe, vom vedea ce vom face”, a mai spus tehnicianul campioanei.
- CFR Cluj - KuPS va fi live text pe as.ro
- Dan Petrescu e convins că CFR va avea meci greu
- Argentina - Egipt e marţi, de la ora 19:00, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY
- Elveţia - Columbia e marţi, de la ora 23:00, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY
- Vladislav Blănuță, recompensat de Dinamo Kiev! Cum a beneficiat atacantul contestat de fani de o mărire salarială
- Rivalitatea rămâne: cum vrea Charalambous să o încurce pe Dinamo!
- Surpriză uriașă! Salah ar putea rămâne în Europa și să ajungă la o formație de top
- Concurență pentru Rapid! Mirel Rădoi îl vrea pe jucătorul dorit și de Pancu
- Mirel Rădoi îl transferă la Gaziantep pe jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB

































