Închide meniul

Daniel Isăilă, aproape de a pleca de la arabi. Anunţul de ultimă oră făcut de fostul selecţioner

Publicat: 6 noiembrie 2024, 19:23

Comentarii
Daniel Isăilă, aproape de a pleca de la arabi. Anunţul de ultimă oră făcut de fostul selecţioner

Profimedia

Daniel Isăilă, fostul selecţioner al naţionalei U21 a României, este aproape de a rămâne fără echipă. Isăilă a dezvăluit că se află în negocieri cu cei dub conducerea celor de la Khorfakkan pentru a-şi rezilia contractul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Daniel Isăilă a semnat în vară un contract pe un singur an cu echipa din Emiratelor Arabe Unite, însă poate pleca după doar 10 etape. Isăilă a spus că omul care l-a adus în club a plecat şi nu mai simte că este suţinut de conducere.

Daniel Isăilă, aproape de a pleca de la arabi. Anunţul de ultimă oră făcut de fostul selecţioner

Suntem în discuții pentru rezilierea contractului pe cale amiabilă. În urmă cu lună supervizorul echipei, cel care m-a adus pe mine la Khorfakkan, un tip care era mâna dreaptă a președintelui, a fost îndepărtat de la club și din acel moment am simțit că nu am mai avut susținerea conducerii. În aceste condiții, cel mai bine este să ne vedem de drumurile noastre“, a spus Daniel Isăilă pentru prosport.ro.

Daniel Isăilă a ajuns în zona arabă în 2018, atunci când a plecat de la naţionala de tineret a României. Isăilă a antrenat 4 echipe în cei 6 ani: PeHazem (Arabia Saudită), pe Baniyas, pe Ajman şi pe Khorfakkan.

FC Săcele, FC Brașov, Sportul Studențesc, Târgu Mureș, Astra Giurgiu sunt celelalte formații pe care le-a mai pregătit tehnicianul român.

Reclamă
Reclamă

Isăilă spunea, în vară, că a ales să rămână în Emiratele Unite Arabe pentru familia sa.

“Nu a fost nicio presiune în ceea ce privește un nu nou contract în această zonă. Am avut trei oferte din Arabia Saudită, mult mai bune din punct de vedere financiar, dar am preferat să rămân aici, în Emiratele Arabe Unite, pentru că familia mea s-a adaptat perfect. Khorfakkan este o echipă care în ultimii ani a fost în subsolul clasamentului”, a mai spus Isăilă.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:28
Cum poate ajunge Adrian Mutu la Hermannstadt? Condițiile puse de “Briliant”
8:21
Fostul jucător al Rapidului a revenit în Liga 1. Cu cine a semnat
0:05
Barcelona – Atletico Madrid 3-1. Catalanii se distanțează în fruntea La Liga
23:28 2 dec.
Nebunie în Premier League! 9 goluri și un nou record stabilit de Erling Haaland
23:21 2 dec.
EXCLUSIVOana Manea a dezvăluit care poate fi cheia României în meciul cu Ungaria de la Mondial: “Ține de ele”
23:01 2 dec.
Claudiu Petrila, cu capul în pământ după eșecul cu FC Argeș: „Trebuia să fim mai atenți”
1 Roxana Moise a murit la 39 de ani 2 Lautaro Martinez a dat cărţile pe faţă despre relaţia cu Cristi Chivu: “Face asta prea mult” 3 “Se întoarce!” Fotbalistul renegat de Gigi Becali revine la antrenamentele FCSB-ului 4 Ireal! Numărul de bilete vândute pentru derby-ul FCSB – Dinamo 5 Anunţul lui Giovanni Becali despre transferul lui Valentin Mihăilă la Universitatea Craiova 6 Părăseşte Universitatea Craiova în iarnă. Prima plecare a fost decisă de Mihai Rotaru
Citește și