Daniel Isăilă și Cosmin Olăroiu pot fi adversari în semifinalele Cupei Preşedintelui Emiratelor Arabe! ”Oli” a trăit cu sufletul la gură meciul împotriva fostei echipe

Dragoș Vasile Publicat: 16 ianuarie 2022, 23:53

Daniel Isăilă și Cosmin Olăroiu pot fi adversari în semifinalele Cupei Preşedintelui Emiratelor Arabe

Colaj Profimedia

Baniyas, formația antrenată de Daniel Isăilă, s-a calificat în semifinalele Cupei Preşedintelui Emiratelor Arabe Unite, trecând în sferturi de Ittihad Kalba, scor 2-0.

Golurile au fost marcate de Ivkovic ’58 şi Gimenez ’68.

La câteva ore după succesul echipei lui Isăilă, Al Sharjah, echipa antrenată de Cosmin Olăroiu, s-a calificat și ea în semifinalele Cupei Preşedintelui Emiratelor Arabe Unite.

Elevii lui ”Oli” au trecut în sferturi de Shabab Al Ahli, scor 4-2, la loviturile de departajare.

Celelalte echipe calificate sunt Al Wasl şi Al Wahda.

Cosmin Olăroiu, prima reacție după calificare

În sferturile de finală, Olăroiu și-a înfruntat fosta echipă. La final, antrenorul a recunoscut că a fost dureros să obțină victoria în fața clubului pe care l-a antrenat în trecut.

În România, există un proverb care spune așa ’În viață, un ochi plânge și altul râde’. A fost primul meu meci împotriva lui Al-Ahli, formație pe care am antrenat-o în trecut, dar asta înseamnă profesionalism”, a declarat Cosmin Olăroiu, citat de UAE Sport News.

23:57
PAOK – Club Brugge 0-2. Răzvan Lucescu a ratat calificarea în semifinalele Conference League! Dueluri „de foc” în semifinale