Dat afară de Antwerp, Boloni poate semna cu un alt club din Belgia. Anunţul făcut 

Antena Sport Publicat: 1 iunie 2020, 7:58

Comentarii
Dat afară de Antwerp, Boloni poate semna cu un alt club din Belgia. Anunţul făcut 

Ladislau Boloni poate semna cu Standard Liege

Conform jurnaliştilor de la voetbal24.be, Ladislau Boloni are şanse mari de a fi numit antrenor la Standard Liege. Michel Preduhomme nu va continua la cârma ”roşilor”, astfel că românul are şanse mari de a o antrena pe Standard Liege. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Standard Liege are 10 titluri de campioană în Belgia şi alte 13 locuri doi. Formaţia din Liege a mai cucerit 8 Cupe ale Belgiei în istoria sa,  şi a juact două finale europene. Românul este tehnicianul care a adus ultimul titlu în Belgia formaţiei Standard. S-a întâmplat în sezonul 2008-2009. 

Boloni a fost data afară de Antwerp

Boloni nu o va mai antrena pe Antwerp. Conducătorii clubului au decis să se despartă de tehnicianul român.

"Am decis să nu prelungim contractul lui Laszlo Boloni. Ne dorim să îi urăm succes pe viitor și să îi mulțumim pentru cele trei sezoane în care ne-a fost antrenor!", a fost anunţul pe site-ul clubului.

Boloni pune tunurile pe belgieni după ce a fost dat afară de la Antwerp

"Ești pregătit pentru provocările externe ale adversarilor și ale fanilor rivali, dar au fost și provocări interne, iar asta a fost cea mai mare prostie. Și nu mă refer la vestiar acum. Credeți-mă, au fost provocări care ne-au împiedicat să fim pe locul doi. Așa, am încheiat pe patru. Încă o dată, mi-a fost clar că dușmanul din interior este întotdeauna cel mai periculos", a fost atacul lui Boloni.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:27 23 mart.

VIDEOBraga – Porto 1-2. Liderul din Liga Portugal face un pas mare către titlu

23:56

Real Madrid – Atletico 3-2. Goluri de poveste și o victorie în inferioritate numerică pentru echipa lui Arbeloa

23:48

Șocul zilei la ATP Miami! Carlos Alcaraz, eliminat în turul al treilea

23:45

Transfer uriaș în Liga 1: „De la 3 milioane în sus” Jucătorul căruia i-a explodat cota

23:40

Fiorentina – Inter 1-1. Cristi Chivu a ratat şansa de a se distanţa de AC Milan

23:20

Mircea Lucescu i-a găsit înlocuitor lui Ionuț Radu, accidentat! Anunțul de ultimă oră venit de la FRF

1 UPDATEIonuț Radu ratează sigur meciul Turcia – România. Primul verdict al medicilor 2 Jucătorul care e out de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi spune totul 3 Decizia luată de Dinamo în privinţa lui Adrian Mazilu. Anunţul lui Andrei Nicolescu: “Problema lui” 4 Nebunie la derby-ul nordului Angliei. Meciul a fost oprit pentru rasism 5 VIDEOMomente cumplite în Turcia, cu câteva zile înainte de barajul cu România. Două clădiri s-au prăbuşit în Istanbul 6 Ce notă a luat Andrei Rațiu pentru evoluţia cu Barcelona
Citește și