Închide meniul

Decizia lui Mircea Lucescu de a semna cu Dinamo Kiev l-a şocat pe Raţ: "Nu puteam să mă duc acolo! Am Şahtior în ADN"

Valentin Pîrcălabu Publicat: 25 iulie 2020, 15:25

Comentarii
Decizia lui Mircea Lucescu de a semna cu Dinamo Kiev l-a şocat pe Raţ: "Nu puteam să mă duc acolo! Am Şahtior în ADN"

Răzvan Raţ

Om de bază în era lui Lucescu la Şahtior, Răzvan Raţ a fost surprins că Lucescu a mers la marea rivală din Kiev

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

M-a surprins că nea Mircea a ales să o antreneze pe Dinamo Kiev. Am aflat din presă. Nu îi va fi ușor, este un moment de răscruce pentru cei de la Dinamo, dar cred că o să îi ajute.

Când am jucat în Spania (n.n. la Rayo Vallecano), m-a vrut Dinamo Kiev și pe mine, au fost discuții, dar i-am refuzat din start. Nu puteam să mă duc acolo! Șahtior este parte din mine, din ADN-ul meu. Am rămas un fan înfocat al lui Șahtior, îi urmăresc și acum”, a spus Răzvan Raț, pentru Prosport.

Mircea Lucescu a făcut istorie pe banca celor de la Şahtior

Mircea Lucescu a făcut istorie pe banca celor de la Şahtior, în cei 12 ani pe care i-a petrecut pe banca "minerilor". A câștigat de 8 ori campionatul, de 6 ori Cupa Ucrainei și de 7 ori Supercupa.

De asemenea, a cucerit Cupă UEFA, iar participările în Liga Campionilor i-au permis să adune peste 100 de meciuri.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:19
Un star al lui Real Madrid, transferat la echipa care a “spulberat-o” pe FCSB în Europa League
13:09
EXCLUSIVEchipa FCSB-ului la meciul cu Petrolul! Surprizele pregătite de Gigi Becali
12:50
Ousmane Dembele a revenit la antrenamentele lui PSG. Veste bună pentru francezi înaintea confruntării cu Tottenham
12:37
“Am plâns două zile, eram lat” Florin Bratu, dezvăluiri despre decizia care l-a dărâmat, luată de Victor Piţurcă
12:18
Încredere totală pentru noua „perlă” de la FCSB: „Va fi un jucător important pentru echipa națională”
11:56
UTA – U Cluj LIVE SCORE (15:00). Arădenii țintesc a treia victorie consecutivă. Echipele probabile
1 Afacerea în care Adrian Mutu a investit 1.5 milioane de euro. S-a asociat cu un greu din lumea business-ului românesc 2 Antrenorul care a făcut istorie cu Liverpool îl vrea pe Ianis Hagi. Ofertă de top pentru căpitanul naţionalei 3 Ce lovitură! Andrei Rațiu a semnat până în 2030 4 Control antidoping după FC Argeș – Universitatea Craiova 1-2! Ce jucători au fost testați 5 Jucătorul de la Universitatea Craiova pe care Meme Stoica a pus ochii: “Foarte, foarte bun!” 6 Nicușor Bancu nu s-a ferit de cuvinte, după victoria cu FC Argeș: „Contează antrenorul, plecasem cu Rădoi”
Citește și