Destro a dat gol c-o sticlă în mână!

De Cătălin Oprișan
Publicat: 27.09.2021, 13:44
Actualizat: 27.09.2021, 13:46

Destro a marcat, în Serie A, pentru Genoa, având o sticlă de apă în mână! Așa l-a prins faza!

Mattia Destro a prins și câteva meciuri la Milan

Profimediaimages

Minutul 85 al partidei din Serie A, Genoa – Verona. Scorul e 2-2 când Mattia Destro intră în careul advers și punctează pentru 3-2. Toate bune și frumoase până acum. Doar că el are în mâna stângă o sticlă de apă, de plastic. N-a avut vreme s-o arunce, așa l-a prins faza. Driblează și înscrie, e 3-2, dar, finalmente, se face 3-3.

O imagine inedită, rar întâlnită pe terenurile de fotbal. Dar, înainte de toate, priviți chipul fanului când vede că Mattia posedă una bucată sticlă! De neprețuit!

Tătărușanu a luat gol de la Ibrahimovic
Fotbal • 0:12
Zlatan Ibrahimovic a încurcat porțile și i-a dat gol lui Ciprian Tătărușanu + Vestea de care Mirel Rădoi nu voia să audă
Radu Drăguşin
Fotbal extern • 23 oct., 0:05
Radu Drăgușin a debutat oficial pentru Sampdoria! Fundașul român, introdus pe teren după accidentarea unui coechipier
Fotbal extern • 18 oct., 15:29
Luis Felipe s-a suit în cârca lui Correa și a primit cartonașul roșu!

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Culiță Sterp, întâlnire emoționantă cu tatăl său. Bărbatul și-a părăsit familia când copiii săi erau mici:
8:24 „Am rezolvat ca între bărbați!” Deian Sorescu a făcut pace cu Mircea Rednic. Cum s-au împăcat „greii” lui Dinamo 0:59 „De două zile a simţit o durere în piept”. Mircea Rednic, dezvăluiri despre starea lui Răuţă. Antrenorul s-a speriat din cauza problemelor fotbalistului său 0:45 Nicolae Stanciu va pleca de la Slavia Praga! Anamaria Prodan, anunţ important despre mijlocaşul naţionalei: „A avut foarte multe oferte”. 0:12 Zlatan Ibrahimovic a încurcat porțile și i-a dat gol lui Ciprian Tătărușanu + Vestea de care Mirel Rădoi nu voia să audă 0:12 WOW! Rico și Ben Saddik au făcut meciul anului! Marocanul i-a spart obrazul lui Verhoeven dar a pierdut prin TKO 23
oct.
23:57
Dinamo – Rapid | „Am jucat slab până la gol, nu a mers jocul”. Presiune pe Mihai Iosif după derby. Mesajul patronului pentru antrenor
23
oct.
23:34
„Mi-a intrat puţin glonţul”. Mihai Iosif, spumos după Dinamo – Rapid. Ce spune despre problemele lui Răuţă
23
oct.
23:33
Dinamo – Rapid 1-1 | „N-au fost cântăriți niciodată!” Mircea Rednic, dezvăluiri halucinante. „Câinii”, ca în ligile de amatori. „Au avut și 7 kg în plus!”
23
oct.
23:32
Negumereanu își distruge adversarul din UFC! Victorie prin TKO în mai puțin de 2 minute
23
oct.
23:24
Dinamo – Rapid 1-1 | Scandal la finalul derby-ului. Cristi Săpunaru, în conflict cu fanii celor din Ştefan cel Mare. Fundaşul a sărit la bătaie
Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup! Sportiva noastră a luptat eroic în setul secund