Devis Mangia, suspendat din funcția de selecționer al Maltei pentru o abatere sexuală comisă asupra unui jucător! Anunț incredibil

Antena Sport Publicat: 27 septembrie 2022, 17:28

Comentarii
Devis Mangia, suspendat din funcția de selecționer al Maltei pentru o abatere sexuală comisă asupra unui jucător! Anunț incredibil

Devis Mangia, în timpul unui meci / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Devis Mangia a fost suspendat din funcția de selecționer al Maltei pentru o abatere sexuală comisă asupra unui jucător. Federația de Fotbal din Malta a anunțat în cursul zilei de astăzi că fostul antrenor de la Universitatea Craiova, din perioada mai 2017 – aprilie 2019, a fost „suspendat temporar” de pe postul său.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mangia se află în centrul unui scandal uriaș în Malta.

Devis Mangia, suspendat din funcția de selecționer al Maltei pentru o abatere sexuală comisă asupra unui jucător

„Devis Mangia a fost suspendat temporar din funcția de selecționer ca urmare a unei plângeri depusă pentru o presupusă abatere de la politicile Federației. Mangia și-a arătat disponibilitatea pentru a lămuri lucrurile”, a anunțat Federația de Fotbal din Malta, pe site-ul oficial.

În plus, Federația a precizat că postul lui Devis Mangia va fi preluat de asistentul său, Davide Mazzotta, la meciul amical dintre Malta și Israel, din această seară.

Ulterior, presa malteză a venit cu un scenariu uluitor. Publicația Times of Malta a dezvăluit că Federația a fost înștiințată cu privire la o abatere sexuală comisă de italian asupra unui jucător din naționala sa. Chiar fotbalistul respectiv a fost cel care a făcut reclamație la Federație.

Reclamă
Reclamă

Mangia, dat dispărut după anunțul Federației de Fotbal din Malta

Presa din Malta a încercat să-l contacteze pe Mangia pentru o primă reacție, însă fără succes. Nici jucătorul în cauză nu a vrut să comenteze pe marginea incidentului respectiv și i-a îndemnat pe jurnaliști să-și redirecționeze întrebările către Federație.

Devis Mangia ocupă postul de selecționer al Maltei din decembrie 2019. Contractul său expiră în 2023.

Devis Mangia a câștigat Cupa României în 2018, pe banca Universității Craiova. Spezia, Bari și Ascoli se numără printre echipele pe care le-a mai pregătit antrenorul de 48 de ani.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga Balonul de Aur 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:03

Ce decizie a luat Lionel Messi, după ce a pierdut finala cu Spania. Starul Argentinei nu a stat pe gânduri

18:58

Wayne Rooney îl critică pe Leo Messi după Spania – Argentina 1-0: „Disperare!”

18:47

Decizia luată de FIFA după scandalul făcut de argentinieni în finala Cupei Mondiale

18:38

Probleme pentru Daniel Pancu, înaintea primului meci pe banca Rapidului. Jucătorul care e OUT

18:33

LIVE SCORECorvinul Hunedoara – Csikszereda 0-0. „Corbii” revin în Liga 1 după 34 de ani de așteptare

18:23

Kevin Keegan, legenda Angliei, a murit la 75 de ani. A pierdut lupta cu o boală gravă

1 Cum s-a despărţit Simona Halep de iubit printr-un SMS. Tatăl ei a intervenit: „Nu i-a picat bine…” 2 VIDEOFotbalistul care a refuzat să-l salute pe Donald Trump la ceremonia de premiere 3 VIDEOBătaie pe teren după ce Spania a câștigat Cupa Mondială! Gesturi golănești comise de Leandro Paredes 4 Rodri, „Balonul de Aur” al Cupei Mondiale. Toate premiile acordate după finala Spania – Argentina 5 Dusan Vukovic a semnat în Liga 1. Cu ce echipă a bătut palma 6 Anunţul făcut de Trabzonspor despre transferul lui Denis Drăguș la FCSB
Citește și