"Este amărăciune, tristeţe. Ne-am dorit mai mult. Dar am dat tot ce am avut, totul. Când pierdem, desigur, căutăm ceea ce nu merge. Dar am făcut totul pentru a ajunge în cel mai bun mod posibil la sfârşitul acestui lung şi dificil sezon. Nu am avut nici prospeţime fizică, nici continuitate, ne-au tăiat acţiunile foarte bine.
Diego Simeone: ”Am avut un sezon complet”
Am revenit în meci în minutul 70 şi nu mai era la fel. Dar a venit cel de-al doilea gol al lor şi apoi am rămas fără timp. Au fost mai buni, mai rapizi. De la intrarea lui Joao Felix, am găsit trasee mai bune în atac. Am dat tot ce a fost mai bun din noi, a fost un an greu, foarte greu. Am făcut o treabă excelentă pentru a reveni în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.
Am încercat să facem tot posibilul pentru a merge mai departe în această competiţie care ne place atât de mult. A fost un sezon complet, cu locul 3 în La Liga care ne-a permis să ne calificăm pentru Liga Campionilor anul viitor. Vom încerca să ne îmbunătăţim jocul în sezonul viitor, va fi responsabilitatea noastră, a staff-ului tehnic", a spus ”Cholo” pentru lequipe.fr.
RB Leipzig s-a calificat, joi seară, la Lisabona, în semifinalele Ligii Campionilor, trecând în sferturile de finală de Atletico Madrid (2-1). În semifinale, germanii vor juca împotriva formaţiei franceze PSG.
- Atletico Madrid s-a oprit în sferturile Ligii Campionilor
- Leipzig a învins-o pe Atletico, cu 2-1
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Răzvan Lucescu, aproape de a semna în Arabia Saudită! Românul luptă cu un antrenor cu aproape 20 de ani mai tânăr
- Răzvan Lucescu a rupt tăcerea după plecarea de la PAOK: „Niște oameni fără creier”
- S-a retras prima arbitră care a oficiat un meci la un Campionat Mondial. Ce funcție va ocupa
- Rapid, gata să dea o nouă lovitură financiară de proporții! Dan Șucu poate încasa peste un milion de euro
- “S-a terminat cu Zeljko Kopic”. A picat revenirea pe bancă a fostului antrenor de la Dinamo

































