Numele lor contează mai puțin. Se intitulează Pablo Silva și Haine Allemagne și tocmai au câștigat, într-un proces cu FIFA, 120.000.000 de euro! ”Suntem foarte fericiți, dar și șocați că doi indivizi simpli ca noi au doborât un astfel de gigant”, a spus Pablo.
Oamenii au născocit, cu ani în urmă, sprayul utilizat de cavalerii fluierului în momentul în care ”organizează” zidul la loviturile libere. Chestia aceea cu spumă. Dar forul fotbalistic mondial i-a ignorat. Brazilienii au cerut ceva bani pentru a ceda drepturile, nu au primit nimic, așa că s-au adresat în instanță. Sepp Blatter, președintele FIFA în 2014, a mirosit ceva și le-a propus oamenilor 40.000.000 de euro, dar lucrurile s-au tergiversat și băieții n-au primit nimic.
Acum s-a ajuns la 120.000.000 euro și există o sentință, ce a a secției a 14-a a Curții de Justiție din Rio de Janeiro…
- Gianni Infantino n-a vrut să le plătească nimic
- Cei doi au omologat sprayul înainte de 2014
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Nicolae Stanciu, prima victorie de la revenirea în China în ziua chemării sale la naţională! Nota primită
- A fost convocat în premieră la naționala Germaniei, dar nu i-a răspuns selecționerului! Motivul din spatele deciziei
- Fanii lui Ajax au luat cu asalt antrenamentul echipei. Nebunie înaintea De Klassieker
- Cosmin Contra a semnat noul contract
- Scandal uriaş după ce Finalissima s-a anulat! Preşedintele CONMEBOL: “Argentina e dublă-campioană! Spania nu s-a prezentat”































