Dortmund l-a uitat pe Hummels în stadion. ”În autocar, nimeni nu și-a dat seama că lipsește!”

De Cătălin Oprișan
Publicat: 8 aprilie 2021, 12:10

Mats Hummels, ”vicecăpitanul” celor de la Borussia Dortmund, a fost uitat în stadion, după meciul cu FC Koln. Supărată că a reușit doar un egal, 2-2, delegația trupei oaspete s-a urcat în autocar și a plecat. Hummels a revenit la Dortmund cu o mașină particulară

Profimediaimages

Pe 20 martie, Borussia Dortmund a avut meci, în deplasare, la Koln. S-a terminat 2-2, iar Mats Hummels, ”vicecăpitanul” oaspeților, a mai rămas câteva minute în interiorul stadionului, pentru declarații. Supărată de rezultat, dar și de faptul că distanța față de Bayern Munchen se tot mărește, delegația Borussiei a plecat repede.

”În autocar, nimeni nu a observat că lipsește, așa că abia când acesta s-a oprit jucătorii și-au dat seama că nu e!”, au spus fotbaliștii de la Dortmund. Hummels a trebuit să se întoarcă la bordul unei mașini particulare.

”Această neconcordanță este o metaforă pentru întregul sezon”, au scris cei de la ”Bild”, cu referire la sezonul prost al echipei din Bundesliga. Actualmente, Dortmund e pe 5, la 21 de puncte de liderul Bayern Munchen.

8:37 VIDEOKevin Trapp, eroul lui Eintracht Frankfurt în finala Europa League. Parade miraculoase în minutele 118 şi 121 + Reacţia fanilor după victoria cu Rangers 8:34 VIDEOFanii lui Rangers s-au bătut între ei după finala Europa League! Două femei și-au cărat pumni și picioare 1:22 Eintracht Frankfurt revine în Liga Campionilor după 62 de ani! Record fabulos după victoria cu Rangers din finala Europa League 0:55 UPDATEFinala Europa League | Frankfurt – Rangers 1-1 (5-4, d.l.d.). Nemții au câștigat trofeul la loviturile de departajare! Înfrângere dureroasă pentru echipa lui Ianis Hagi 18
23:50
VIDEOFrankfurt – Rangers | Gafe uluitoare în finala Europa League! Sow și Tuta s-au făcut de râs la golul lui Aribo
18
23:38
Andriy Shevchenko, elogiu pentru Robert Lewandowski: „A ajutat cel mai mult Ucraina!”. Anunț emoționant în plin război
18
22:40
Mihai Stoica, sancționat de FRF! Amenda primită de managerul general de la FCSB, după ultimele declarații făcute
18
22:34
Frankfurt – Rangers | Sebastian Rode, lovitură horror! Sperietură uriașă în finala Europa League
18
22:02
Nicușor Bancu, pedeapsă colosală după gestul grosolan din Universitatea Craiova – Sepsi 0-1
18
21:17
Mircea Lucescu, reacție nervoasă după ce CFR Cluj a devenit campioană în fața lui FCSB. „E frustrant!”

Petre Grigoraş, la AS.ro LIVE

Erling Haaland, la ultimul meci pentru Borussia Dortmund
Bundesliga • 14 mai, 19:29
Erling Haaland, despărțire emoționantă! Fanii l-au aplaudat în picioare la ultimul meci pentru Borussia Dortmund
Erling Haaland va ajunge la Manchester City
Premier League • 10 mai, 19:24
Erling Haaland câștigă în 10 minute la Manchester City salariul mediu lunar din România. TOP 5 lucruri pe care le poate cumpăra cu suma respectivă