Tehnicianul a primit vestea în timp ce era la antrenament. A părăsit de urgenţă baza de pregătire a echipei aflată pe locul 6 în Serie A.
Sora lui Gennaro Gattuso a pierdut lupta cu boala
37 de ani avea Francesca, sora legendei lui AC Milan. A avut mari probleme de sănătate şi era internată într-un spital din Varese încă din luna februarie. A fost operată şi a rămas la terapie intensivă, dar nu a fost răpusă de boală.
Gattuso a aflat că sora lui a fost internată chiar înaintea meciului cu Sampdoria, de pe 3 februarie. A plecat de urgenţă la Varese şi nu a mai ajuns la conferinţa de presă.
Gennaro este antrenorul lui Napoli de la finalul anului trecut. L-a înlocuit atunci pe Carlo Ancelotti şi a reuşit să se impună în vestiar. L-a convins pe Aurelio De Laurentiis că merită să rămână şi sezonul viitor pe banca vicecampioanei Italiei. Patronul lui Napoli a început deja negocierile pentru prelungirea contractului.
- Gattuso a primit vestea tragică în timpul unui antrenament
- Sora lui a decedat după o lungă suferinţă
- Cele mai tari momente de la Campionatul Mondial sunt în AntenaPLAY
- Marele Premiu al Ungariei se vede în Universul Antena în weekend-ul 24-26 iulie
- Lovitură de teatru! Andrea Pirlo nu va mai semna cu naţionala Italiei. „Cutremur” şi la nivelul federaţiei
- Doliu în fotbal. Un fost internaţional a murit la 38 de ani, într-un accident rutier!
- Surpriza Europei: n-au câștigat nimic timp de 119 ani și acum visează la Liga Campionilor!
- A fost făcut public salariul lui Cristi Chivu. Pe ce loc este în topul celor mai bine plătiţi antrenori din Italia
- Lionel Messi, OUT! Meciul de gală la care va lipsi starul argentinian după Cupa Mondială
































