Închide meniul

„E pregătit să plece!” Avocatul lui Răzvan Lucescu, anunț șoc! Românul nu rămâne la PAOK dacă suspendarea uriașă nu va fi anulată

Alex Ioniță Publicat: 8 ianuarie 2025, 19:28

Reclamă
„E pregătit să plece! Avocatul lui Răzvan Lucescu, anunț șoc! Românul nu rămâne la PAOK dacă suspendarea uriașă nu va fi anulată

Răzvan Lucescu este antrenorul de la PAOK / Profimedia

Alexis Kougias, avocatul lui Răzvan Lucescu, a făcut un anunț șoc în Grecia! Acesta a dezvăluit că românul e pregătit să plece de la PAOK, în cazul în care suspendarea uriașă nu îi va fi anulată.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Răzvan Lucescu a fost suspendat pentru 4 luni de Comisia de Disciplină din Grecia, după incidentele de la finalul meciului AEK – PAOK 1-0, din Cupă. Pedeapsa a venit ca urmare a unor imagini surprinse de camerele de supraveghere, în care se poate observa că Răzvan Lucescu și alți oficiali ai echipei din Salonic au fost implicați într-o altercație fizică.

Anunțul șoc făcut de Alexis Kougias, avocatul lui Răzvan Lucescu

Alături de Răzvan Lucescu, asistenţii Pantelis Konstantinidis, Georgios Tsonakas, Georgios Theodoridis și Athanasios Kapoulas au fost şi ei suspendaţi.

Antrenorul campioanei din Superliga Greciei, a atacat decizia Comisiei, apelul fiind judecat pe data de 8 ianuarie. Oficialii lui PAOK au cerut ca verdictul să fie dat în aceași zi.

După apel, avocatul lui Răzvan Lucescu a transmis că Răzvan Lucescu este gata să plece de la PAOK, în cazul în care suspendarea nu va fi anulată. Totodată, acesta a confirmat că românul a primit mai multe oferte din Arabia Saudită.

Reclamă
Reclamă

„Dacă este găsit vinovat, există propuneri pentru ca el să plece din Grecia. Lucescu are oferte din Arabia Saudită și ar putea decide să accepte una dintre ele”, a spus Alexis Kougias, citat de mpaladofatses.gr.

PAOK a terminat anul 2024 pe locul 4 în Superliga Greciei, competiție care se vede LIVE în AntenaPLAY. Echipa lui Răzvan Lucescu se află la o diferență de 4 puncte față de liderul Olympiacos.

Avocatul anunţă că Răzvan Lucescu scapă de suspendarea uriaşă

Alexis Kougias, fost preşedinte la AEK Atena în perioada 1997-2004, care este şi avocat, susţine că Răzvan Lucescu a fost pedepsit pe baza unui videoclip editat, fără sunet.

Reclamă

Lucescu a fost acuzat de tentativă de agresiune, dar şi pentru că ar fi înjurat fanii lui AEK. Avocatul susţine însă că filmarea prezentată Comisiei de Discipline nu are sunet.

„Am fost şocat că Lucescu a fost suspendat pe baza unui videoclip care nu are sunet. Nu pare nicăieri că ar înjura. Membrii comisiei, nu ştiu cum, poate că au puteri divine, au auzit cum înjură când se dă jos din autocar şi este violent. Imaginile cu siguranţă au fost editate. Din punct de vedere, suspendarea nu poate rămâne”, a declarat Alexis Kougias, potrivit metrosport.gr.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:46

„Îl interesează găinării de CFR?” Gigi Becali a dat verdictul. Ce arbitru vrea la FCSB-CFR Cluj

23:31

„A fost cel mai slab joc!” Dan Petrescu, nemilos după meciul cu Rapid. Ce spune despre duelul cu FCSB

23:20

Victor Angelescu a criticat arbitrajul după CFR Cluj – Rapid 1-1! A anunţat obiectivul giuleştenilor

23:10

„Am vorbit cu Mister şi am rezolvat” Claudiu Petrila, dezvăluiri din vestiar. Ce le-a spus Marius Şumudică

23:00

„Mă gândeam la insinuări” Marius Şumudică, mesaj pentru patroni: „Un singur lucru vreau să spun”

22:51

„Îţi ia un penalty pentru un centimetru!”. Andrei Borza, dărâmat după CFR Cluj-Rapid. Obiectivul giuleştenilor

1 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilor 2 „Nu mai face, bă, firfirici!” Gigi Becali, semnal de alarmă uriaş pentru jucătorii de la FCSB: „Trebuie luptă” 3 Verdictul specialistului, după cea mai controversată fază din Universitatea Craiova – FCSB: „Trebuia eliminat” 4 „L-au ameninţat pe Rădoi” Sorin Cârţu a răbufnit la adresa lui Feşnic, după Craiova – FCSB: „Parcă era un căţel” 5 Ce se întâmplă cu Horațiu Moldovan, după ce Sassuolo a promovat în Serie A. Anunțul italienilor 6 Mişcare interesantă a lui Luka Modric! Jucătorul lui Real Madrid va fi acţionar la o echipă din Anglia
Citește și