CDA Navalcarnero a pierdut, cu 2-0, partida de la Vigo, din Segunda FREF, disputată pe ”Campo de Fragoselo”. Numai că grație magazinerul grupării, a cucerit respectul tuturor, din momentul în care echipa a intrat în vestiar. Când jucătorii coborau din autobuz pentru a merge să se echipeze, magazinerul a coborât gențile cu mingi, deasupra uneia dintre ele tronând o mătură și un făraș. Două ”elemente” inedite în deplasările unei echipe de fotbal.
Ramon Boto Alvarez e băiatul bun la toate de la CDA Navalcarnero. Niciodată, dar niciodată, nu pleacă din vestiar fără a face curat, indiferent dacă echipa sa a pierdut sau a câștigat. Iar cei de la Coruxo au sesizat acest lucru. ”Când autobuzul celor de la CDA Navalcarnero a ajuns la noi, oamenii au început să dea jos din gențile cu echipament. Deasupra uneia se găseau o mătură și un făraș, pentru a face curat în vestiar. Acest lucru a transformat gruparea într-una de primă ligă și normal trebuie să fie știre în întreaga lumea. Naval, îți mulțumim, prietene!”, au scris cei de la Coruxo.
- CDA Navalcarnero a pierdut, la Vigo, cu 2-0
- Navalcarnero e pe locul 3 în grupă
- Deportivo La Coruna - Real Madrid e live în AntenaPLAY, pe 12 august, de la ora 22:00
- Europe Smash - Sweden 2026 e live în AntenaPLAY în perioada 8-18 august
- Arsenal – Borussia Dortmund, ora 16:00 / Liverpool – AS Monaco, 16:30, ambele pe AntenaPLAY
- Gestul superb făcut de colegii lui Leo Messi la câteva ore după moartea tatălui său
- Darius Olaru, primul gol în Belgia!
- Mingea cu care Diego Maradona a marcat celebrul gol „Mâna lui Dumnezeu, scoasă la licitaţie! Valorează o sumă fabuloasă
- „Aș spune că încă nu!” Chiar dacă a bătut Juventus, Cristi Chivu este nemulţumit

































