Erling Haaland, start furtunos în noul sezon! Hat-trick în 25 de minute pentru vedeta Borussiei Dortmund. Uluitor ce a putut să făcă după ce a scos un penalty

Alexandru Ivan Publicat: 8 august 2021, 8:46

Erling Haaland a decis unde va juca

• Erling Haaland, de neoprit
  • Start nebun în noul sezon

Erling Haaland a înscris toate cele trei goluri în decurs de doar 25 de minute. Grație reușitelor sale, Dortmund a trecut cu 3-0 de Wehen, echipă din liga a treia, și a avansat în faza următoare din Cupa Germaniei.

Erling Haaland, start furtunos în noul sezon

„Mașinăria” lui Dortmund a înscris prima dată cu un șut în plasa laterală. Al doilea gol l-a marcat dintr-un penalty, pe care tot el l-a scos, iar reușita ce a completat hat-trick-ul a venit după ce portarul lui Wehen a respins greșit un balon.

Haaland s-a bucurat nebunește după ce a scos penalty-ul din care a făcut 2-0. Imediat după ce arbitrul a arătat punctul cu var, norvegianul s-a pus să facă flotări, după care l-a executat pe portarul advers.

„Sezonul a început!”, a scris Erling Haaland după meci, semn că starul lui Dortmund este mai motivat ca niciodată.

Erling Haaland: „Sunt mândru să fiu parte din Borussia Dortmund”

Vedeta Borussiei a pus capăt speculațiilor despre un eventual transfer imediat după hat-trick-ul din meciul cu Wehen.

„Sunt mândru să joc la acest club. Sunt mândru să fiu parte din Borussia Dortmund”, a spus Haaland, la interviul după meci.

Real Madrid și Chelsea sunt echipele care au arătat cel mai mult interes pentru Erling Haaland. Cu toate acestea, Dortmund a cerut 175 de milioane de euro pentru starul norvegian.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

10:20 Florentin Petre cere un jucător în naţionala României: „Nu poţi să începi fără el! E cel mai în formă!” 10:08 „Ce nu a luat Ianis de la Gică Hagi?” Gică Craioveanu nici nu a stat pe gânduri: „N-are cum să o aibă!” 9:29 Modul incredibil prin care avocaţii încearcă să îl scape pe Mario Iorgulescu de condamnarea de 13 ani şi 8 luni de închisoare 9:26 Bernadette Szocs, după victoria uriaşă cu Adriana Diaz, de la Incheon: „Dacă voi juca aşa, va urma un alt rezultat mare” 9:05 Carlos Alcaraz, eliminat de Grigor Dimitrov din sferturile turneului de la Miami! Principalul favorit a fost spulberat de bulgar 8:43 Schimbări uriașe la FCSB. Cinci jucători, gata să plece de la echipa lui Gigi Becali chiar dacă vor câștiga titlul 8:42 Andrei Nicolescu a anunţat măsuri dure după ce Dinamo va juca 4 meciuri cu porţile închise: „Ca la aeroport!” 8:32 VIDEOEliza Samara a făcut show în ultimele două puncte ale meciului cu Wang Yidi. A fost aplaudată şi de adversara de la Incheon 8:30 VIDEOBernadette Szocs – Adriana Diaz 3-0. Bernie, victorie uriaşă şi calificare în sferturile WTT Champions Incheon 2024 7:50 VIDEOEliza Samara – Wang Yidi 1-3, live în AntenaPLAY. Românca a jucat senzaţional, dar s-a oprit în optimi la WTT Champions Incheon Vezi toate știrile
Haaland la FC Barcelona poate fi transferul bombă din fotbalul mondial
Fotbal extern • 26 mart., 16:48
Haaland la FC Barcelona poate fi transferul bombă din fotbalul mondial! Anunţul făcut de spanioli
AntenaPLAY • 22 mart., 10:14
Patru cluburi uriaşe, în cursa pentru transferul lui Dennis Man! Anunţul italienilor: „E aurul Parmei!”
Fotbal • 15 mart., 14:41
Marcel Răducanu, verdict dur despre transferurile lui Dennis Man și Florinel Coman în Bundesliga: „Am primit telefoane”
Real Madrid - Manchester City, "şocul" din sferturile Champions League
Liga Campionilor • 15 mart., 13:37
Real Madrid – Manchester City, „şocul” din sferturile Champions League! Pep Guardiola revine pe Santiago Bernabeu
Atletico Madrid - Inter 2-1 (3-2 d.l.d). Echipa lui Horaţiu Moldovan s-a calificat dramatic în sferturile de finală
Liga Campionilor • 13 mart., 23:55
Atletico Madrid – Inter 2-1 (3-2 d.l.d). Echipa lui Horaţiu Moldovan s-a calificat dramatic în sferturile de finală