”Seamănă cu Dybala, din ce mă gândesc la stângul lui de bază, chiar dacă lovește și cu dreptul foarte bine. Așa, din marii jucători, arată puțin ca Rivaldo, are talie, înalt, joacă aceeași poziție. Are stângul foarte bun
Așa, la viziune cred că se aseamănă. La viziune, la comportament, are și stângul și dreptul. Cred că Hagi (n.r. – Gică Hagi) avea mai multă explozie, viteză, forță de penetrare. Ianis e mai fin în execuții, mai fin în deplasare. Are o finețe și o gleznă de mare fotbalist”, a spus Sânmărtean, în exclusivitate pentru AntenaSport.
Ianis Hagi, aproape de transferul la Lazio
Ianis Hagi este împrumutat de Genk la Rangers până la finalul sezonului. Dacă inițial, scoțienii nu au dorit să activeze clauza de 5 milioane de euro a transferului definitiv, lucrurile s-au schimbat după ce Lazio a intrat pe fir.
Echipa de pe locul 2 din Serie A a pregătit o ofertă de 9 milioane de euro pentru internaționalul român. Asta ar însemna un profit de 4 milioane pentru Rangers.
- Ianis Hagi e împrumutat de Genk la Rangers până la finalul sezonului
- Românul are o clauză de transfer definitiv de 5 milioane de euro
- Lazio oferă 9 milioane de euro pentru mijlocaș
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- „O relicvă” Echipa de cartier ajunsă în semifinale: fără bilete online, gazon deplorabil și stadion vechi
- Tranzacție istorică: clubul din afara Europei care s-a vândut pentru 261 de milioane de dolari
- Rivalitatea Messi – Ronaldo se mută iarăși în Spania! Decizia luată de starul argentinian
- Doliu în fotbalul mondial! Alexander Manninger a murit la 48 de ani
- Edi Iordănescu, gata de revenirea pe banca tehnică: „Nu este ușor, procesul e lung”


































