"A fost dificil să decid echipa pentru meciul de astăzi. Hagi merita să joace, Jack merita să joace de la început, dar această linie de mijloc s-a descurcat foarte bine în meciul cu Galatasaray și m-am gândit că meciul de azi va semăna mult cu acela. În final sunt mulțumit cu prestația mijlocașilor care au evoluat astăzi.
Știam că venim aici să-i reprezentăm pe fanii noștri, iar acum sunt convins că i-am făcut fericiţi. Știm cât de mult înseamnă o asemenea victorie pentru toţi fanii", a spus Gerrard, după succesul uriaş din Old Firm.
Celtic – Rangers 0-2 | Ianis Hagi, doar pe bancă în Old Firm
Derby-ul Celtic – Rangers, din etapa a 11-a, s-a încheiat cu un succes de proporţii al echipei lui Steven Gerrard. Oaspeţii s-au impus cu 2-0, după golurile înscrise de Connor Goldson.
După acest succes, Rangers s-a desprins în fruntea clasamentului la 4 puncte de rivala Celtic, care are însă un meci mai puţin disputat.
- Ianis Hagi nu a prins niciun minut în Celtic - Rangers 0-2
- Connor Goldson a marcat cele două goluri
- Marele Premiu al Olandei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21-23 august
- Campionatul European de volei feminin va fi LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21 august – 6 septembrie
- Scene halucinante! Meciul a fost întrerupt după ce fanii au invadat terenul, iar poliţiştii au intrat cu caii pe gazon
- Judecat pentru ucidere din culpă în România, Kader Keita a fost integralist în meciul în care Ronaldo a marcat iar! Nota primită
- Cristiano Ronaldo, revenire cu gol la Al-Nassr! Portughezul a ajuns la 977 de reușite
- Florinel Coman, assist uriaș în victoria dramatică obținută de Al-Gharafa! Trecere superbă a românului
- „Vine Gheata de Aur!” Mirel Rădoi, răsfățat de bașkanul de la Gaziantep! Transferul anunțat în această seară

































