Închide meniul

Fatih Terim, reacție genială după golul înscris de Olimpiu Moruțan în Galatasaray – Gaziantep 2-0. Dezvăluiri fabuloase despre jucătorul român. “E puțin introvertit!”

Alexandru Ivan Publicat: 31 octombrie 2021, 21:34

Comentarii
Fatih Terim, reacție genială după golul înscris de Olimpiu Moruțan în Galatasaray – Gaziantep 2-0. Dezvăluiri fabuloase despre jucătorul român. E puțin introvertit!

Profimedia

Fatih Terim a dezvăluit că Olimpiu Moruțan nu vorbește prea mult în vestiarul lui Galatasaray, însă românul e lider pe teren.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fatih Terim, prima reacție după golul lui Olimpiu Moruțan

“Împăratul” Terim e sigur că Moruțan poate crește și mai mult în valoare odată ce Galatasaray va reuși să lege rezultatele pozitive.

“Olimpiu Morutan este cel mai mic dintre toți jucătorii, este puțin introvertit. Dacă nu vom mai pierde meciuri, vom deveni și mai buni. Punctele pierdute au un efect mare asupra tinerilor jucători. Și Morutan se va dezvolta în continuare”, a spus Fatih Terim, potrivit fanatik.tr.

Galatasaray venea după 1-2 în derby-ul cu Besiktas, rezultat care a scăzut moralul elevilor lui Fatih Terim. Formația Cim Bom e la 7 puncte în urma liderului Trabzonspor și are acum un meci de foc în Europa League, cu Lokomotiv Moscova.

“3 puncte sunt foarte bune înainte de meciul din Europa League. A fost un rezultat bun ținând cont că trebuie să-i ajungem din urmă pe rivalii noștri. Ne bucurăm că am câștigat. Dacă trecem de această perioadă cu bine, viitorul este foarte clar pentru noi“, a mai spus Fatih Terim.

Reclamă
Reclamă

Olimpiu Moruțan, gol fabulos în Galatasaray – Gaziantep 2-0

Galatasarsay s-a chinuit 45 de minute ca să străpungă apărarea lui Gaziantep. Salvarea a venit de la Olimpiu Moruțan, care a înscris chiar înainte de pauză, în prelungirile primei reprize.

Moruțan și-a așezat balonul pe piciorul stâng după o combinație cu un coleg și a șutat cu interiorul, la colțul lung. Mingea a căpătat o traiectorie perfectă și s-a oprit în plasa laterală a porții celor de la Gaziantep.

A fost al treilea gol din acest sezon pentru Olimpiu Moruțan în campionatul Turciei. Românul are în cont și un assist, fiind unul dintre cei mai eficienți jucători al lui Galatasaray.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E o pierdere pentru FCSB plecarea lui Adrian Şut?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:15
Arsenal – Liverpool 0-0. Portarul “cormoranilor”, Alisson, a fost omul meciului! Cum arată clasamentul
0:15
„Milan, grațiată de Stanciu!”. Italienii au reacționat, după ce românul a ratat un penalty în 90+8 pe San Siro
23:51 8 ian.
AC Milan – Genoa 1-1. Nicolae Stanciu a ratat un penalty uriaș pentru „grifoni” în prelungiri
23:36 8 ian.
Gigi Becali a anunţat cât plăteşte pentru “noul Rădoi” de la FCSB: “Dădeam oricât pe el”
23:22 8 ian.
Dialog „încins” în Atletico – Real Madrid 1-2: „Florentino o să te dea afară”
23:17 8 ian.
El Clasico în finala Supercupei Spaniei, pentru a 4-a oară consecutiv! Ce s-a întâmplat în celelalte 3 derby-uri
1 Mirel Rădoi revine pe bancă! Lovitură de proporții dată de fostul tehnician al Craiovei 2 Gigi Becali face transferul iernii în fotbalul românesc. Adrian Şut pleacă de la FCSB 3 Scandal la aeroport la plecarea lui Adrian Şut din Antalya: “A fost o onoare să joc pentru FCSB” 4 Gigi Becali a anunţat transferul iernii în Liga 1! Salariul e uriaş. Toate detaliile mutării 5 Gigi Becali a anunţat preţul real cu care l-a vândut pe Adrian Şut! 6 Scandal la CFR Cluj! Neluţu Varga a ameninţat că nu mai bagă deloc bani la formaţia din Gruia!
Citește și