Celebra gală ar fi trebuit să se desfășoare în luna septembrie, la Milano, dar a fost anulată de forul mondial.
Lionel Messi a câștigat premiul FIFA The Best în 2019
În 2019, marele câștigător al Galei FIFA The Best a fost Lionel Messi. Starul argentinian i-a întrecut pe Virgil van Dijk şi Cristiano Ronaldo.
Rămâne de văzut ce se va întâmpla cu ”Gheata de Aur”. FIFA ar putea anula și acest premiu, dacă ținem cont că două campionate puternice, Franța și Olanda, au înghețat sezonul.
”Balonul de Aur”, în schimb, a fost înmânat în fiecare an începând cu 1956 și vom vedea ce decizie va fi luată în acest caz de France Football.
- FIFA a anulat Gala The Best din cauza pandemiei de Covid-19
- În 2019, Lionel Messi a câștigat marele premiu
- Argentinianul i-a devansat pe Van Dijk și Ronaldo
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Elias Charalambous, acord pentru transferul jucătorului de la FCSB! Cine ajunge sub comanda cipriotului
- Răzvan Lucescu, aproape de a semna în Arabia Saudită! Românul luptă cu un antrenor cu aproape 20 de ani mai tânăr
- Răzvan Lucescu a rupt tăcerea după plecarea de la PAOK: „Niște oameni fără creier”
- S-a retras prima arbitră care a oficiat un meci la un Campionat Mondial. Ce funcție va ocupa
- Rapid, gata să dea o nouă lovitură financiară de proporții! Dan Șucu poate încasa peste un milion de euro































