Celebra gală ar fi trebuit să se desfășoare în luna septembrie, la Milano, dar a fost anulată de forul mondial.
Lionel Messi a câștigat premiul FIFA The Best în 2019
În 2019, marele câștigător al Galei FIFA The Best a fost Lionel Messi. Starul argentinian i-a întrecut pe Virgil van Dijk şi Cristiano Ronaldo.
Rămâne de văzut ce se va întâmpla cu ”Gheata de Aur”. FIFA ar putea anula și acest premiu, dacă ținem cont că două campionate puternice, Franța și Olanda, au înghețat sezonul.
”Balonul de Aur”, în schimb, a fost înmânat în fiecare an începând cu 1956 și vom vedea ce decizie va fi luată în acest caz de France Football.
- FIFA a anulat Gala The Best din cauza pandemiei de Covid-19
- În 2019, Lionel Messi a câștigat marele premiu
- Argentinianul i-a devansat pe Van Dijk și Ronaldo
- Elveţia - Canada e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Bosnia - Qatar e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Zeljko Kopic, pe lista unui club din străinătate. Fostul antrenor de la Dinamo poate înlocui un campion mondial
- Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic
- Ofertă pentru Edi Iordănescu! Unde este dorit fostul selecționer după ce a refuzat CFR-ul
- Leo Messi, negocieri pentru revenirea în tricoul Barcelonei! Totul s-ar putea petrece după Cupa Mondială
- Fostul jucător al lui Real Madrid a suferit un infarct, la numai 40 de ani! A fost operat de urgenţă după meci

































