Atacantul de 26 de ani va reveni, din vară, la Brighton. Echipa care îl deține are șanse mari să rămână în Premier League.
Florin Andone se întoarce la Brighton
Românul este în carantină la Istanbul după ce antrenorul lui, Fatih Terim, a fost depistat pozitiv cu Covid-19. Andone a fost împrumutat un an la turci, dar șefii lui Galatasaray nu vor să-l cumpere definitiv. Ar trebui să plătească 6 milioane de euro.
Atacantul naționalei a marcat unul dintre cele mai frumoase goluri din acest sezon, însă nu a fost de ajuns ca să fie păstrat. Până să se accidenteze, a înscris de 2 ori în 8 partide din campionatul Turciei.
În Andone își pune speranțe Mirel Rădoi, pentru barajul cu Islanda. Confruntarea din semifinale a fost amânată pentru luna septembrie din cauza pandemiei de coronavirus.
- Florin Andone nu a convins la Galatasaray
- Atacantul român se va întoarce la Brighton
- Două goluri a înscris Andone în campionatul Turciei
- PAOK - OFI Creta, finala Cupei Greciei, se vede LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 20:30)
- Al Ahli – Machida, finala Ligii Campionilor Asiei, e LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 19:15)
- Nebunie în Portugalia! Echipa de liga a doua care scrie istorie și e la un pas de Europa League
- Românul din Major League Soccer, gol de senzație la 17 ani! A intrat direct în istoria clubului, după un meci nebun
- Edi Iordănescu confirmă. Clubul gigant care l-a ofertat pe Radu Drăguşin: “Un tren care vine o dată în gară!”
- Ce surpriză: unde va ajunge Elias Charalambous după ce a refuzat-o pe FCSB
- Mirel Rădoi, zâmbet larg pe față la primul antrenament la Gaziantep! Cum a fost surprins tehnicianul plecat de la FCSB


































