Florin Andone l-a uimit pe Danny Welbeck prin activitatea intensă la sala de forță. Florin Andone a început antrenamentele individuale în decembrie, după ruptura de ligamente încrucișate din iunie 2020. Românul s-a pregătit normal, alături de colegi, începând cu sfârșitul lunii februarie şi este din ce în ce mai aproape de revenirea pe teren.
Florin Andone l-a uimit pe Danny Welbeck
Danny Welbeck, colegul şi prietenul său de la Brighton, are doar cuvinte de laudă la adresa internaţionalului român: “E unul la un milion. E la fel ca Lucas Perez când era la Arsenal. E o nebunie să vezi că mergi într-un alt vestiar şi vezi aceeaşi persoană. Nu se opreşte niciodată din vorbit, e incredibil. Acum, are un bebelus şi credeam că va fi mai obosit, însă este la fel, până la sfârşitul zilei.
Danny Welbeck: “Eu şi Florin Andone avem o competiţie, dar una prietenoasă”
A trecut printr o perioadă dificilă. Am vorbit cu el despre asta. Trebuie să fii sigur că eşti gata. Suntem profesionişti, dar avem o competiţie, dar una prietenoasă. Nu se antrenează de mult timp cu noi, iar primele săptămâni sunt mai grele. La sala este ca un animal. Aşteaptă să revină pe teren”, a declarat Danny Welbeck pentru MyAlbionTV.
Florin Andone revine la meciurile lui Brighton luna aceasta
Graham Potter, antrenorul lui Brighton, este încântat de revenirea la antrenamente a lui Florin Andone. Tehnicianul a explicat că atacantul român va juca luna aceasta, însă doar dacă se va simţi în regulă.
“Ne bucurăm că s-a întors la antrenament, pentru că a trecut printr-o perioadă lungă de recuperare, după ce a muncit din greu. Oamenii din staff-ul medical au făcut o treabă fantastică cu el. Acum trebuie să se antreneze și, probabil, va avea parte și de minute.
Ne așteptăm (n.r – să joace) după pauza internațională. Va depinde de modul în care el se va simți în următoarele săptămâni. Nu cred că e departe de revenire, dar a lipsit mult timp, așa că trebuie să avem grijă”, a spus Graham Potter, pentru Sussex Live.
- Florin Andone, lăudat de Danny Welbeck
- Atacantul român poate juca pentru Brighton
- Cursa Marelui Premiu de la Miami e duminică, 3 mai, de la ora 22:50, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Meciurile României de la Campionatul Mondial de hochei, Divizia I/B sunt LIVE în AntenaPLAY
- Scandal incredibil în Olanda, unde Dennis Man a ieşit campion cu PSV! 133 de meciuri ar putea fi rejucate!
- “Am 5 Ligi ale Campionilor”. Cristiano Ronaldo, show după ce a marcat golul 970 și a fost provocat de un suporter
- Ioan Andone, prezent la Atletico Madrid – Arsenal: “Dumnezeule, Dumnezeule!”. Ce imagini a surprins
- Antonio Sefer, penalty ratat în Israel! Fostul jucător al Rapidului, execuție lamentabilă de la punctul cu var
- Răzvan Lucescu a dezvăluit numele echipei pe care nu o va mai antrena niciodată: „Nu vreau să discutăm despre acest subiect”




































