Închide meniul

Florin Andone nu joacă nici în Liga a 4-a din Spania! A fost lăsat în afara lotului pentru a doua oară consecutiv!

Alex Ioniță Publicat: 10 noiembrie 2024, 16:38

Comentarii
Florin Andone nu joacă nici în Liga a 4-a din Spania! A fost lăsat în afara lotului pentru a doua oară consecutiv!

Profimedia

Florin Andone nu joacă nici în Liga a 4-a din Spania! Cariera fostului atacant de la echipa națională este într-un declin total, iar acesta a fost lăsat în afara lotului, pentru a doua oară consecutiv, la echipa de amatori cu care a semnat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La începutul lunii noiembrie, Florin Andone a luat o decizie uluitoare și a semnat cu Atletico Baleares, formație la care a mai fost legitimat în urmă cu 11 ani. Noul club al românului se află în al 4-lea eșalon al fotbalului spaniol.

Florin Andone nu joacă nici în Liga a 4-a din Spania!

Totuși, Florin Andone nu a apucat să prindă niciun minut la echipa de amatori din Spania. Atletico Baleares a jucat 2 meciuri de la momentul în care românul a semnat contractul, însă acesta nu s-a aflat în lotul formației.

Cel mai probabil, Andone nu se află într-o formă fizică bună și mai are nevoie de timp până să poată juca.

Chiar și așa, declinul este unul uluitor pentru Andone. Este greu de crezut că un atacant care a jucat în La Liga, Premier League sau Superliga Turciei să nu fie în formă pentru o serie de meciuri din Liga a 4-a.

Reclamă
Reclamă

În cariera sa, Florin Andone a mai fost legitimat la Vinaros, Castellon, Villarreal C, Baleares, Cordoba B, Cordoba, Deportivo LA Coruna, Brighton, Galatasaray, Cadiz, Las Palmas și Eldense.

În momentul de față, Florin Andone este cotat la suma de 500.000 de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

A atins cea mai mare cotă de piață în luna mai a anului 2018. La momentul respectiv, atacantul valora 6 milioane de euro.

Reclamă

La echipa națională a adunat 25 de meciuri, în care a marcat de 2 ori. Florin Andone a participat alături de selecționata României la EURO 2016.

Florin Andone s-a întors după 11 ani la Atletico Baleares

Internaționalul român era liber de contract din iulie, de când i-a expirat înțelegerea cu Eldense. Cât timp a așteptat o ofertă mai atractivă, atacantul în vârstă de 31 de ani s-a antrenat cu Atletico Baleares, care a încercat în tot acest timp să-l convingă să semneze.

Cu toate acestea, văzând că nu reușește să-și găsească altă echipă, Andone a acceptat și a semnat cu Atletico Baleares. Echipa spaniolă de amatori l-a prezentat prin intermediul unui videoclip oficial pe pagina de Instagram.

„Florin Andone a revenit acasă”, au scris oficialii clubului pe pagina de Instagram.

De-a lungul carierei sale, Florin Andone a jucat 91 de meciuri în La Liga, unde a reuşit să marcheze 23 de goluri și să ofere 6 pase decisive. În liga secundă spaniolă, românul a înregistrat 86 de partide, iar în Premier League a jucat de 26 de ori.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga finala masculină de la Australian Open?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:24
Ce a putut spune Sorana Cîrstea despre Simona Halep
9:03
Inter, acord pentru al treilea transfer al iernii. Cristi Chivu insistă şi pentru un jucător de la Liverpool
8:58
Novak Djokovic, înainte de finala de la Australian Open, cu Carlos Alcaraz: “Este istorie la mijloc”
8:47
Ce a postat mama lui Denis Alibec după transferul de la FCSB la Farul
8:43
“Băi, mai bine nu ieşi”. Florin Prunea l-a taxat pe portarul lui Dinamo, după gafa uriaşă din meciul cu Petrolul
8:33
Andrei Nicolescu îi aduce întăriri lui Zeljko Kopic la Dinamo, după remiza cu Petrolul. Ce jucători vor “câinii”
1 Transferul se face astăzi! Mutarea a fost anunţată de Gigi Becali: “Ne-am înțeles” 2 Charalambous a aflat după FCSB – Fenerbahce decizia luată de Gigi Becali. A fost luat prin surprindere: “Nu am fost informat” 3 Gică Hagi l-a pus pe liber. I-a reziliat contractul 4 Inter şi Cristi Chivu şi-au aflat adversara din play-off-ul pentru optimile Champions League. Meci tare pentru Real Madrid 5 Gigi Becali a făcut praf doi jucători de la FCSB, după egalul cu Fenerbahce: “Cu din ăştia nu poţi” 6 Salarii de 450.000 de euro pentru cinci români care nu au muncit o secundă! Sunt bani publici
Citește și