George Puşcaş e cu bagajele făcute. Atacantul de 25 de ani nu a impresionat la Reading, iar englezii anunţă că transferul său e doar o chestiune de timp.
George Puşcaş e cu bagajele făcute
Reading a ratat play-off-ul în Championship, astfel că începe “curăţenia de vară” la echipa lui Veljko Paunovic. Potrivit presei locale, pe lista plecărilor este trecut şi internaţionalul român, care a avut o formă slabă după operaţia de hernie.
“Forma românului a dezamăgit profund în campionat, Problema cu hernia în mijlocul stagiunii l-a tras în jos. De cele mai multe ori, a fost a doua opţiune la echipă, în umbra lui Lucas Joao. Deși a arătat urme de talent, rar a strălucit anul acesta. Verdictul: Reading ar primi o lovitură dacă el se transferă în vară, dar ar putea fi cea mai bună decizie pentru toate părțile”, notează BerkshireLive.
Cotat la 4 milioane de euro pe site-urile de specialitate, internaţionalul român a bifat în acest sezon în 23 de apariţii pentru Reading, reuşind să marcheze 4 goluri şi să ofere o pasă decisivă.
George Puşcaş îl face pe Gigi Becali să viseze: “Nu știi ce-ți rezervă viitorul!”
George Puşcaş a refuzat să vină la FCSB, deşi Gigi Becali îi pregătise un salariu uriaş pentru Liga 1 şi era dispus să plătească 3 milioane de euro pe internaţionalul român.
Atacantul lui Reading a explicat de ce a refuzat prima ofertă de la FCSB, însă a precizat că este dispus pe viitor să vină chiar şi la echipa lui Gigi Becali.
”În România, am jucat la Libery Oradea și FC Bihor, am jucat vreo 10 meciuri, am dat două goluri, era în Liga 2. Am plecat de mic afară și mi-am găsit un echilibru foarte bun aici. Dacă m-a dorit FCSB, și probabil a fost așa, sunt foarte fericit, dar nu a fost momentul atunci, să plec în momentul ăla, să schimb țara în care evoluam.
Nu știi ce-ți rezervă viitorul. Nu zic nimic, niciodată nu știi unde vei ajunge. În țară e mereu frumos, este țara ta. E mereu frumos, orice s-ar întâmpla, este casa ta”, a declarat George Pușcaș pentru Digisport.

- George Puşcaş e cu bagajele făcute
- Englezii şi-au pierdut răbdarea
- Campionatele Europene de tenis de masă sunt exclusiv pe AntenaPLAY, în perioda 12-19 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Laurenţiu Reghecampf, la un pas de a o califica pe Al-Hilal Omdurman în grupele Ligii Campionilor Africii
- Jurgen Klopp a semnat după ce a fost jignit incalificabil de Florin Prunea!
- Situaţie şocantă pentru Laurenţiu Reghecampf. Focuri de armă şi proteste incredibile înaintea meciului din Liga Campionilor
- Omagiul suprem pentru Lionel Messi! Ce plănuiește președintele Barcelonei
- Nebunie la Mondialul U20. Cartonaș verde, al 3-lea portar introdus în minutul 120+5 și calificare la penalty-uri