George Pușcaș, la primul meci de după pandemie. Cum a evoluat românul

Antena Sport Publicat: 20 iunie 2020, 18:12

Comentarii
George Pușcaș, la primul meci de după pandemie. Cum a evoluat românul

George Pușcaș, la primul meci de după pandemie. Cum a evoluat românul

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Reading, formație la care evoluează Pușcaș, a jucat astăzi cu Stoke City. Partida s-a încheiat la egalitate, 1-1, în runda a 38-a din a doua ligă din Anglia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

George Pușcaș a jucat primul meci de după pandemie

George Pușcaș a intrat pe teren în minutul 38, atunci când l-a înlocuit pe Joao, cel care marcase golul gazdelor în minutul 7. Oaspeții au egalat în prelungiri, prin Powell.

"Românul a fost implicat în joc, a creat mai multe faze de gol, dar fără să fie decisiv. Nu a jucat deloc rău, îi lipsește acea sclipire în fața porții”, a notat presa locală despre evoluția lui Pușcaș.

Reading ocupă locul 14 în campionat, cu 49 de puncte. Lideri sunt cei de la West Brom, cu 71 de puncte, la egalitate cu Leeds, formație pregătită de Marcelo Bielsa.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:14

Gabriela Ruse, în sferturi la ‘s-Hertogenbosch! Victorie în două seturi pentru româncă

14:04

Jovan Markovic a bătut palma! Echipa din Liga 1 la care va evolua fostul atacant de la Universitatea Craiova

13:59

Cristi Chivu vrea să transfere un jucător al unei rivale din Serie A. Lovitura pregătită la Inter

13:40

Mexic – Africa de Sud LIVE VIDEO (22:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Start pe Azteca la Campionatul Mondial

13:40

FRF, prima reacţie după scandalul barajului de promovare în Liga 2. CSM Unirea Alba Iulia a mers la TAS

13:29

Dinamo poate pierde alţi doi titulari de bază. Anunţul lui Andrei Nicolescu: “Discuţii deschise”

1 Primele întăriri pentru Nuno Campos la Dinamo! Jucătorul e aşteptat la reunire 2 „Cel mai valoros”. Gigi Becali a dat lovitura: noul jucător de la FCSB, așteptat să facă diferența 3 Răzvan Lucescu, negocieri avansate pentru a deveni înlocuitorul lui Roberto Mancini. Echipa care-l vrea pe bancă 4 FCSB, gata de noi mutări. Dezvăluirea momentului făcută de omul care se ocupă de transferuri 5 Nuno Campos a decis! Cine este primul nume care o va părăsi pe Dinamo: „Nu face parte din proiectul lui” 6 S-a aflat numele echipei care vrea să-l transfere pe Darius Olaru. Nu e din Olanda, cum a anunțat Gigi Becali
Citește și