Conducătorii alb-roşiilor au decis să le plătească tribut fanilor care au murit după ce au fost infectaţi cu Covid-19. În semn de omagiu, campionii din 2014 au decis să păstreze numărul de membru al fiecărui fan care a decedat din cauza virusului.
Atletico Madrid nu îşi uită suporterii
În mod normal, în luna iunie se relocau numerele membrilor care nu îşi doreau să plătească un nou abonament sau care decedau.
"Din păcate, a trebuit să ne luăm rămas bun de la jucători şi antrenori care au făcut-o pe Atleti grozavă de-a lungul istoriei sale. În acelaşi timă, am pierdut şi unii dintre membrii clubului nostru. De îndată ce va fi posibil, clubul le va plăti un tribut, în semn de recunoştinţă pentru dragostea arătată acestor culori. Vor rămâne mereu în amintirile noastre!
În mod excepţional, clubul a decis să menţină, în sezonul 2020-2021, numerele de membru ale tuturor celor care au murit în timpul pandemiei", se anunţă pe site-ul oficial al lui Atletico.
Madrilenii au dezvăluit că 32 de membri şi-au pierdut viaţa din cauza Covid-19. Au fost probleme şi în lotul lui Diego Simeone. Fundaşul stânga, Renan Lodi, a fost depistat pozitiv la începutul lunii.
- 32 de suporteri au decedat după ce au fost infectaţi cu Covid-19
- Atletico a luat o decizie în premieră
- Un jucător al madrilenilor a fost testat pozitiv
- Ecuador - Germania e live pe Antena 1 şi AntenaPLAY, joi, de la ora 23:00
- Curacao - Coasta de Fildeş e live pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, joi, de la ora 23:00
- Cu cine ar putea semna Răzvan Lucescu! Antrenorul român a pregătit în trecut o rivală a acestei echipe
- “Lovitură pe piața transferurilor”. Georgi Milanov și-a găsit echipă după ce a plecat de la Dinamo
- Unde a ajuns să antreneze Devis Mangia, fostul antrenor al Universității Craiova
- Zeljko Kopic, pe lista unui club din străinătate. Fostul antrenor de la Dinamo poate înlocui un campion mondial
- Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic

































