Închide meniul

Gică Hagi, criticat în presa din Turcia pentru perioada în care a fost antrenor: ”Al doilea mandat a fost și mai rău”

Antena Sport Publicat: 8 aprilie 2020, 19:17

Comentarii

Hagi a avut două mandate la Galatasaray, în 2004/2005 și 2010/2011, însă a câștigat doar o cupă a Turciei, în 2005. În schimb, ca jucător, Gică a fost unul dintre cei mai buni fotbaliști din istoria lui Galatasaray, bifând 10 trofee.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Presa din Turcia despre Hagi: ”Al doilea mandat a fost și mai rău”

”Gică Hagi a condus-o pe Galatasaray, echipă unde a devenit o legendă, însă în două perioade total diferite. În prima, când l-a succedat pe Fatih Terim, a încheiat pe locul doi, în spatele lui Fenerbahce.

Cea mai mare performanță a fost victoria, scor 5-1, din finala Cupei cu Fenerbahce, în 2005. Al doilea mandat a fost și mai rău”, au notat cei de la Fanatik.com

Alături de Hagi au mai fost inclus în această listă tehnicieni ca Rıdvan Dilmen, Oğuz Çetin, Shota Arveladze, Hami Mandırali, Rıza Çalımbay, Ertuğrul Sağlam, Bülent Korkmaz, Tayfur Havutçu sau Tolunay Kafkas.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:24 17 dec.
„Ne-am împotmolit”. Mihai Stoica, detalii despre transferul pregătit la FCSB. Negocierile au intrat în impas
22:44 17 dec.
Andrei Nicolescu, declarația care îi va dezamăgi pe fanii lui Dinamo: „Nu e planul nostru pentru anul ăsta”
22:22 17 dec.
PSG a câștigat dramatic Cupa Intercontinentală, după finala cu Flamengo. Șase lovituri de departajare ratate
22:13 17 dec.
Gică Craioveanu, mesaj savuros pentru Răzvan Marin înainte de AEK Atena – Universitatea Craiova: „Veniră oltenii”
22:06 17 dec.
Bayern Munchen, taxată de UEFA după incidentele de la meciul cu Sporting. Ce sancțiuni au primit bavarezii
21:52 17 dec.
Donald Trump, decizie uluitoare pentru Cupa Mondială! A interzis fanii din două țări
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 3 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 4 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia 5 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie” 6 Unde se transferă Alexandru Dobre? Anunţul făcut de Victor Angelescu: “E greu de ţinut”
Citește și