"Antrenorii lui Rangers sunt foarte mulțumiți de Ianis, iar el este foarte fericit în Scoția. Este mulțumit de lucrurile pe care le-a găsit acolo.
Au fost multe discuții despre viitorul lui și vom vedea ce se va întâmpla. Rangers are o clauză de cumpărare, astfel că de club depinde. Nu e ca și cum noi îi întrebăm în fiecare zi dacă o vor activa", a spus Hagi, pentru tribalfootball.com.
Ianis Hagi, între Rangers și Lazio
Ianis Hagi este împrumutat de Genk la Rangers. Chiar dacă tatăl său crede că va rămâne pe Ibrox, scoțienii susțin că echipa nu va activa clauza de cumpărare de 5 milioane de euro.
De acest lucru încearcă să profite Lazio, dar pentru italieni prețul este altul. Genk cere 12 milioane pentru mijlocașul de 21 de ani, care este favoritul directorului sportiv al romanilor, Tare.
3 goluri și două pase decisive și-a trecut în cont Ianis pentru Rangers.
- Ianis Hagi e împrumutat de Rangers de la Genk până la finalul sezonului
- Scoțienii îl pot cumpăra definitiv pentru 5 milioane de euro
- Lazio îl dorește pe Ianis Hagi
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Accidentarea lui Cristiano Ronaldo, mai serioasă decât se aștepta! Anunțul antrenorului starului portughez
- Cristi Chivu l-a sunat pe Radu Drăguşin. Ce i-ar spus fundaşului de la Tottenham: “Concentrează-te pe meci că te…”
- Stipe Perica, “dublă” pentru noua echipă! A înscris în fiecare meci jucat după ce s-a despărţit de Dinamo
- Valentin Costache a marcat la debutul pentru Noah! Reacţia jucătorului român după reuşită
- Marius Marin, transfer la o forţă a Europei. Negocierile sunt confirmate: “Va pleca în iunie”

































