Grecia este în stare de șoc, după ce George Baldock a murit la 31 de ani! Trupul său, găsit în piscina casei

Iulian Focșăneanu Publicat: 10 octombrie 2024, 8:21

Comentarii
Grecia este în stare de șoc, după ce George Baldock a murit la 31 de ani! Trupul său, găsit în piscina casei

Polițiștii, la casa în care a fost găsit trupul fotbalistului de la Panathinaikos / Profimediaimages

George Baldock a murit la 31 de ani. Fotbalistul lui Panathinaikos a fost găsit fără suflare în piscina casei din Glyfada, o suburbie a Atenei, în care locuia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cu o carieră importantă în Premier League și Championship, Baldock juca în campionatul Greciei din vara anului trecut.

George Baldock a murit la 31 de ani

Din informațiile jurnaliștilor de la sport24.gr, Baldock ar fi fost căutat de soția lui, dar fotbalistul nu răspundea la telefon. Aceasta a apelat la proprietarul casei, care a găsit trupul fotbalistului în piscină.

Întreaga familie a fotbalului din Superligă își exprimă cele mai profunde condoleanțe pentru pierderea prematură a jucătorului echipei Panathinaikos și a echipei noastre naționale George Baldock și transmite cele mai profunde condoleanțe familiei și celor dragi“, au transmis oficialii Superligii Greciei.

Polițiștii fac cercetări pentru a afla cauza morții. Până în acest moment, nu ar fi găsit indicii că Baldock ar fi fost omorât.

Reclamă
Reclamă

Putem confirma că George a murit. Întreaga familie este șocată de această pierdere teribilă. Cerem presei să ne respecte confidențialitatea în acest moment”, a transmis familia lui George Baldock printr-un comunicat.

Născut în Anglia, George Baldock a jucat în trei meciuri din această ediție din Superliga Greciei, competiție care se vede LIVE în AntenaPLAY. Cu patru zile în urmă, fundașul a fost titular în derby-ul Panathinaikos – Olympiacos, scor 0-0.

Suntem șocați, suntem șocați de pierderea lui George al nostru. Familia lui Panathinaikos deplânge moartea sa prematură. Suntem alături de familia și cei dragi lui George Baldock“, se arată și pe contul de Twitter al clubului Panathinaikos.

Reclamă

Baldock a jucat, de-a lungul carierei, pentru MK Dons, Notrhampton Town, Tamworth, IBV, Oxford United și Sheffield United. Sezonul trecut a bifat 13 prezențe în Premier League! A avut și 12 selecții în naționala Greciei.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se califică Andrei Rațiu în finala Conference League cu Rayo Vallecano?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:09

Ce răspuns a oferit Joan Laporta când a fost întrebat direct despre transferul lui Julian Alvarez la Barcelona

21:02

“Mă «urmărește»”. Andrei Nicolescu, discurs critic la adresa CCA după delegarea de la Univ. Craiova – Dinamo

20:55

LIVE TEXTU Cluj – FC Argeş 0-0. Echipa lui Bergodi vrea să egaleze liderul Craiova

20:51

LIVE VIDEOFamalicao – Benfica 0-2. “Vulturii” luptă pentru locul 2. FC Porto poate fi campioană de dinainte să joace

20:51

“Magicianul” Shaun Murphy e primul finalist de la Campionatul Mondial. Victorie epică în faţa lui John Higgins

20:43

Marta Kostyuk a câştigat turneul de la Madrid. Victorie clară în finala cu Mirra Andreeva şi sărbătoare într-un mod inedit

1 Cristiano Bergodi: “Nu vreau să ia eventul Cristi Chivu” 2 Gigi Becali a criticat doi jucători de la FCSB, după eșecul cu Csikszereda: „De asta nu a mers jocul” 3 CCA a desemnat arbitrul la Universitatea Craiova – Dinamo. Decizie controversată luată de Kyros Vassaras 4 Gigi Becali, reacţie categorică după ce Mihai Stoica a găsit antrenor pentru FCSB: “Nu-l iei de pe stradă” 5 Tensiuni la CFR Cluj: s-a decis şi pleacă de la echipă înainte de finalul sezonului. Poate semna cu o rivală din Liga 1 6 FotoFlorin Prunea, făcut praf de soţie pentru că s-a afişat cu amanta: “Să îi fie ruşine, a jucat murdar”! Cum arată femeia
Citește și