Haaland a ajuns la Dortmund în iarna acestui an și a marcat un hattrick la debutul său, într-o partidă cu Augsburg. Norvegianul în vârstă de 19 ani își dorește să devină cel mai bun jucător din lume și speră să câștige Liga Campionilor cu Borussia Dortmund.
Haaland: ”Vreau să devin cel mai bun jucător din lume”
”Muncesc din greu la antrenamente și răsplata pe care o ofer clubului se vede pe teren. Îmi place să marchez, doar pentru asta mă antrenez. Într-o bună zi aș vrea să devin cel mai bun jucător din lume.
La Borussia Dortmund mă simt foarte bine. Eu am făcut această alegere și nu regret. Știam bine clubul, așa că în viitor sper să câștig Liga Campionilor cu Borussia”, a declarat Haaland pentru FourFoutTwo.
Haaland spune că se aseamănă mult cu Ibrahimovic
”Cred că mă asemăn foarte mult cu Ibrahimovic. Îmi place felul său de a fi și cum se comportă în timpul meciurilor. Este un adevărat lider.
Amândoi suntem jucători înalți, doar că avem un joc total diferit. Eu sunt mai rapid, el mai bun din punct de vedere tactic. Îmi place că se adaptează la fiecare echipă pe unde a fost, ceea ce nu este ușor”, a mai spus Haaland.
- Haaland are ambiții mari la Dortmund
- Norvegianul vrea să devină cel mai bun jucător din lume
- Haaland își dorește să câștige Liga Campionilor într-o bună zi
- WTT Champions Incheon 2025 e în direct în AntenaPLAY între 1 şi 6 aprilie
- Vezi tot sezonul Formula 1 cu doar 5.99eur/lună în AntenaPLAY. Ofertă valabilă până pe 31 Martie.
- Siyabonga Ngezana şi-a impresionat conaţionalii în Benin – Africa de Sud 0-2: „Nu i-a lăsat să respire”. Ce notă a primit fundaşul FCSB-ului
- Real Madrid s-a înţeles cu Trent Alexander-Arnold. Fabrizio Romano a făcut anunţul momentului
- Lionel Scaloni i-a răspuns lui Raphinha, după derapajul starului brazilian la adresa naţionalei Argentinei
- Roberto Martinez a dezvăluit de ce l-a scos de pe teren pe Cristiano Ronaldo în partida cu Danemarca! Ce probleme a avut starul portughez
- Reacţia lui Jamal Musiala, după ce a marcat un gol ireal cu Italia: „Eu și Kimmich am înțeles imediat ce trebuie să facem”