Închide meniul

Handanovic, "greu de ucis"! Ionuț Radu, nevoit să plece din nou de la Inter. Anunțul făcut în Italia

Silviu Corneanu Publicat: 6 aprilie 2021, 6:03

Comentarii
Handanovic, "greu de ucis"! Ionuț Radu, nevoit să plece din nou de la Inter. Anunțul făcut în Italia

Profimedia

Gazzetta dello Sport anunță faptul că Ionuț Radu va fi împrumutat de Inter pentru a putea avea meciuri în picioare. Din câte se pare, milanezii vor să-i prelungească, lui Handanovic, contractul care se va termina anul viitor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.

Ionuț Radu nu a mai apărat de peste un an

Ionuț Radu a bifat 33 de apariții în Serie A, pentru Genoa, în stagiunea 2018/2019. Dintrea acestea, șase au fost fără gol primit. A urmat apoi EURO U21 2019, unde Radu a fost printre cei mai buni oameni ai României. 

În ianuarie 2020, Inter i-a întrerupt împrumutul la Genoa și l-a trimis la Parma. N-a jucat niciun meci pentru echipa "cruciaților". Revenit vara trecută pe Meazza, Radu n-a bifat nicio apariție. Ultimul său meci a fost pe 9 ianuarie 2020.

La sfârșitul acelui an, Radu avea o cotă de 15 milioane de euro. Ionuț Radu are în prezent 23 de ani și a ajuns să valoreze 7 milioane de euro. Contractul său cu Inter expiră în iunie 2024.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:15
Noutățile lunii decembrie în AntenaPLAY
11:12
Dan Nistor şi-a prelungit contractul cu Universitatea Cluj
10:44
LIVE VIDEOProgramul Marelui Premiu din Abu Dhabi, ultima etapă! Prima sesiune de antrenamente ACUM, în AntenaPLAY
10:42
Jose Mourinho s-a interesat de Ștefan Baiaram. Giovanni Becali a făcut mesajele publice. În ce stadiu e transferul
10:24
“Lucescu este foarte manipulator și viclean!” Cine rupe tăcerea despre selecţionerul României
10:03
Afacerea în care investește Radu Drăgușin banii de la Tottenham. Are încasări fabuloase
1 FotoDan Şucu, investiţie de 180 de milioane de euro în afacerea în care l-a implicat şi pe fiul său! 2 Nicolae Stanciu, dat ca şi transferat la FCSB. Cine face anunţul: “Nu vine la Rapid” 3 Universitatea Craiova l-a demis! Antrenorul a plecat după meciul din Conference League 4 Gigi Becali a pus ochii pe un jucător important al lui Dinamo înaintea derby-ului: “Are loc la noi” 5 „Asta ne e valoarea”. Louis Munteanu, discurs furibund după ce CFR Cluj s-a încurcat în Cupă. Anunț despre plecare 6 Gigi Becali vrea să-l dea afară, însă jucătorul refuză să plece de la FCSB. Suma care ar trebui să-i fie plătită
Citește și