Haos la un meci din Irlanda! Ultrașii au aruncat artificii în teren. Un jucător a fost rănit

Avatar photo

Publicat: 6 noiembrie 2021, 10:13

S-a lăsat cu incidente la meciul dintre Waterford și Shamrock Rovers, din Aitricity League, primul eșalon fotbalistic din Irlanda. Suporterii au creat un adevărat haos.

Haos la un meci din Irlanda

captură RTE Soccer

Waterford a deschis scorul în minutul 12, după care jocul a fost întrerupt doar câteva momente mai târziu. Mai multe artificii au fost aruncat în teren de suporterii oaspeților.

Artificii în teren la un meci din Irlanda

Un jucător a avut nevoie de îngrijiri medicale după incident. Arbitrul a suspendat jocul, meciul fiind întrerupt aproape 10 minute.

The game between Shamrock Rovers and Waterford was temporarily delayed as fireworks detonated above the pitch. pic.twitter.com/OyXj0blaNF
— RTÉ Soccer (@RTEsoccer) November 5, 2021

Este posibil ca cei de la Shamrock Rovers să fie investigați de liga irlandeză din cauza incidentului. Clubul riscă să fie sancționat disciplinar.

Constantin Din, la AS.ro LIVE
30
nov.
23:56
Bogdan Stelea, savuros după ce Leo Strizu a fost numit antrenor principal la FCSB: „De sus vine o dorință, iar dorința respectivă trebuie materializată”
30
nov.
23:45
CM 2022 | Lionel Messi, prima reacție după ce Argentina s-a calificat în optimi: „Penalty-ul ratat ne-a dat putere!”. Ce a spus despre meciul cu Australia
30
nov.
23:36
FotoCM 2022 | Cum s-au bucurat Lionel Messi şi Robert Lewandowski, după ce echipele lor s-au calificat în optimile de finală ale Cupei Mondiale
30
nov.
23:10
CM 2022 | Cum arată, în timp real, clasamentele grupelor Cupei Mondiale. Argentina și Polonia se alătură echipelor calificate în optimi
30
nov.
23:07
CM 2022 | Franţa – Polonia şi Argentina – Australia, în optimile de finală ale Cupei Mondiale
30
nov.
23:05
CM 2022 | Tot ce trebuie să ştii despre Campionatul Mondial. Grupele, rezultatele, programul complet şi favoritele
30
nov.
23:00
CM 2022 | Polonia – Argentina 0-2 și Arabia Saudită – Mexic 1-2. Final dramatic în grupa C! Argentina și Polonia s-au calificat în optimi
30
nov.
22:44
FotoCM 2022 | Imagine copleşitoare! O fană a început să plângă de emoţie după al doilea gol marcat de Argentina cu Polonia
30
nov.
22:26
CM 2022 | Lionel Messi a egalat un record negativ vechi de 56 de ani, la Campionatul Mondial! Bornă horror pentru argentinian
30
nov.
21:56
CM 2022 | Wojciech Szczesny, intervenţie colosală în faţa lui Lionel Messi! A apărat al doilea penalty consecutiv la Cupa Mondială din Qatar
Ce i-a răspuns McGregor unui fan care i-a comentat pe Facebook ”băi ce droguri iei?”
FIGHT • 21 sept., 9:34
Conor McGregor, în timpul unui gale
Extra • 24 mart., 9:25
Conor McGregor are mari probleme! Marele campion din UFC a fost arestat, după ce ”conducea periculos” prin Dublin. S-a ales cu dosar penal și riscă până la 6 luni de închisoare!
Fotbal intern • 14 feb., 20:23
CSU Craiova – FCU Craiova. Incidente în tribune! A început „Revelionul” în Oltenia! Derby-ul de pe „Ion Oblemenco”, întrerupt minute bune de artificii, torţe şi fumigene