VIDEO

Haos total după eliminarea starurilor de la Boca Juniors din Copa Libertadores. Marcos Rojo a luat un extinctor şi s-a luat la bătaie cu adversarii şi cu poliţiştii!

Iulian Focșăneanu Publicat: 21 iulie 2021, 9:51

Comentarii
Haos total după eliminarea starurilor de la Boca Juniors din Copa Libertadores. Marcos Rojo a luat un extinctor şi s-a luat la bătaie cu adversarii şi cu poliţiştii!

Getty Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

A fost 0-0 după 90 de minute, iar echipa calificată în faza următoare a Copei Libertadores s-a decis la lovituri de departajare. Trei jucători de la Boca Juniors au ratat de la 11 metri, iar adversarii lor s-au impus cu 3-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Haos total după eliminarea starurilor de la Boca Juniors din Copa Libertadores

Au urmat scene incredibile după fluierul final. Argentinienii le-au cerut explicaţii arbitrilor pentru deciziile luate în mai multe faze controversate din timpul meciului. S-au răzbunat apoi pe tot ce le-a ieşit în cale.

Jucătorii de la Boca Juniors au devastat vestiarul lor şi imediat au încercat să se răzbune şi pe rivalii de la Atletico Mineiro. A ieşit un scandal de proporţii şi a fost nevoie de o intervenţie rapidă a poliţiştilor. Aceştia i-au luat pe fugă pe jucătorii lui Miguel Angel Russo abia după ce au dat cu gaze lacrimogene.

Fostul jucător al lui Manchester United, Marcos Rojo, a fost surprins în timp ce lua un extinctor şi încerca să îl arunce spre forţele de ordine. Fundaşul central riscă să fie suspendat o lungă perioadă de timp după ce a fost filmat în timp ce lovea cu pumnul o persoană din staff-ul celor de la Mineiro.

Reclamă
Reclamă

https://twitter.com/ninjaesportes/status/1417694651012861955

 

Reclamă

Oficialii de la Atletico au oferit detalii de ultimă oră pe contul lor de Twitter. “După o lungă negociere, intermediată de preşedintele Sergio Coelho, delegaţia argentiniană a mers la secţia de poliţie pentru a face o plângere pentru agresiune şi distrugere. Nimeni nu va fi reţinut“, au transmis aceştia.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:20

EXCLUSIVBogdan Stelea îl taxează pe Cristiano Ronaldo: “Cere atenţie mai mult decât ar trebui”

21:14

Africa de Sud – Canada LIVE VIDEO (22:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Primul duel din șaisprezecimi. Echipele de start

20:54

FABULOS! David Popovici, AUR în proba de 200m liber de la Settecolli. Record al competiției setat de român

20:42

Încă un selecționer și-a dat demisia după Cupa Monidală. Dezastrul din grupe a fost decisiv

20:41

Ioan Varga transferă la CFR Cluj un jucător de la Cupa Mondială

20:20

“Un rezultat mare”. Ce a spus Max Verstappen după ce a terminat pe locul 2 în Marele Premiu al Austriei

1 Cum arată 16-imile Campionatului Mondial 2026! Iran, marea pierzătoare din faza grupelor 2 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor” 5 Un nou transfer pentru FCSB! Gigi Becali a confirmat negocierile: “I-am spus lui MM” 6 Mihai Rotaru a primit o ofertă pentru Assad Al Hamlawi. Ce salariu i s-a propus și cât a solicitat patronul Craiovei
Citește și