Son şi-a relatat experienţa pe pagina de Twitter a clubului. Guvernul a făcut o excepţie în cazul său şi nu l-a mai ţinut 21 de luni, aşa cum impune legea.
"Nu pot spune chiar tot ce am făcut acolo, dar mi-a plăcut. Au fost trei săptămâni grele. În prima zi nimeni nu se cunoștea cu nimeni, dar ne-am împrietenit repede. Trebuia să fim zilnic împreună, dormeam zece oameni în cameră, deci ne-am apropiat repede", s-a amuzat Heung-Min Son.
Heung-Min Son: "Colegii nu puteau nici măcar să îmi vorbească"
Finalist al ultimei ediții de Champions League, fotbalistul lui Tottenham n-a avut probleme cu efortul fizic. Colegii săi au suferit mult mai mult.
"Ne-am ajutat unul pe celălalt. În primele zile, colegii nu puteau nici măcar să îmi vorbească, dar pe final eram deja prieteni cu toții", a mai spus Son pentru sursa citată.
- Fotbalistul lui Tottenham a efectuat stagiul militar
- Son s-a împrietenit repede cu colegii de suferinţă
- Cursa Marelui Premiu de la Abu Dhabi e LIVE pe Antena 1 și AntenaPLAY, duminică de la 15:00
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- “Lucescu este foarte manipulator și viclean!” Cine rupe tăcerea despre selecţionerul României
- Afacerea în care investește Radu Drăgușin banii de la Tottenham. Are încasări fabuloase
- Lionel Messi a numit cel mai bun antrenor din cariera sa: „Este unic”
- Un fotbalist african, trecut şi pe la Rapid, pretinde că împlinește 38 de ani, dar a picat testul poligraf
- Deian Sorescu, gol de senzaţie în Turcia! A înscris dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri!

































