Ianis Hagi a fost din nou decisiv pentru Rangers! O nouă pasă de gol pentru internaţionalul român

De Antena Sport. Publicat pe 04.10.2020 la 19:09 Actualizat pe 04.10.2020 la 20:33

Ianis Hagi a fost din nou decisiv pentru Glasgow Rangers. Introdus pe teren în minutul 65, Ianis a dat din nou o pasă de gol.

Ianis Hagi

DPA Images / Andrew Milligan via Hepta

• Ianis Hagi, o nouă pasă de gol
  • Rangers a câştigat cu 2-0 partida cu Ross County

Ianis Hagi pare că s-a abonat să le ofere colegilor de la Rangers pase de gol. După execuţia din partida cu Galatasaray, Ianis a fost decisiv şi în meciul câştigat de Rangers cu scorul de 2-0 în faţa celor de la Ross County.

Ianis a fost rezervă, iar Gerrard l-a trimis în teren în minutul 65. În cele 25 de minute jucate, Ianis şi-a pus amprenta pe rezultatul final.

Cu doar câteva zeci de secunde înaintea finalului meciului, la 1-0 pentru Rangers, internaționalul român a oferit pasa de gol la reușita lui Brandon Barker.

Ianis Hagi a fost decisiv şi cu Galatasaray

Ianis Hagi a fost decisiv în partida dintre Galatasaray şi Glasgow Rangers. Mijlocaşul român a reuşit o pasă de geniu la golul marcat de Arfield, în minutul 52. Rangers a învins Galatarasay cu scorul de 2-1 şi s-a calificat în grupele Europa League.

"Ianis Hagi a reuşit o super pasă de gol contra turcilor de la Galatasaray. Un cuţit bine înfipt în inima echipei de suflet a tatălui său", a scris Gabriel McKay de la Football Scot.