Închide meniul

Ianis Hagi, aproape de transferul carierei. Unde ar urma să joace fiul “Regelui”, după plecarea de la Rangers

Publicat: 9 mai 2025, 23:14

Comentarii
Ianis Hagi, aproape de transferul carierei. Unde ar urma să joace fiul Regelui, după plecarea de la Rangers

Ianis Hagi, la Rangers / Profimedia

Ianis Hagi e aproape de transferul carierei. Internaţionalul român îşi va încheia contractul cu Rangers, la finalul sezonului, şi e gata de o nouă aventură.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Scoţienii au dezvăluit care ar urma să fie următoarea destinaţie a lui Ianis Hagi. Fiul “Regelui” ar putea evolua într-unul dintre cele cinci campionate de top ale Europei.

Ianis Hagi, aproape de transferul carierei | Dorit în Bundesliga, după plecarea de la Rangers

Concret, cea mai probabilă destinaţie a lui Ianis Hagi în vară va fi Bundesliga. Scoţienii au făcut acest anunţ despre viitorul internaţionalului român.

“Se consideră că un transfer în Bundesliga este cel mai probabil scenariu. Desigur, asta dacă va reuși să garanteze din punct de vedere fizic”, au anunţat scoţienii de la thescottishsun.co.uk.

Ianis Hagi a mai evoluat într-un campionat de top în sezonul precedent, atunci când a fost împrumutat de Rangers la Alaves, formaţie din La Liga. Internaţionalul român nu a reuşit însă să se impună şi a revenit la echipa de pe Ibrox.

Reclamă
Reclamă

Recent, şi Adrian Ilie a confirmat interesul echipelor din Bundesliga pentru Ianis Hagi. Hoffenheim şi Borussia Monchengladbach ar fi pus ochii pe internaţionalul român.

“Am avut foarte multe discuții cu impresarul lui. Sunt două echipe interesate din Bundesliga, mai ales că pleacă liber. E Hoffenheim și Borussia Monchengladbach. Deja s-au purtat discuții. Impresarul lui a vorbit cu Gladbach. Sunt mai multe din Germania interesante. E un jucător interesant”, spunea Adrian Ilie, conform fanatik.ro.

Ianis Hagi, OUT până la finalul sezonului

Ianis Hagi e OUT până la finalul sezonului, după accidentarea suferită în meciul cu Celtic, din runda precedentă. Antrenorul lui Rangers, Barry Ferguson, a confirmat scenariul teribil pentru internaţionalul român.

Reclamă

Fiul „Regelui” va rata şi meciurile naţionalei de luna viitoare. Mircea Lucescu a primit astfel o lovitură uriaşă, înaintea bătăliei cu Austria, care e pe 7 iunie, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY.

„Ianis Hagi va lipsi restul sezonului, ceea ce este dezamăgitor pentru el. Este dureros. Ca să fiu sincer față de el, este un băiat extraordinar. Are multe de oferit.

Nu sunt implicat în situația contractuală a jucătorilor, este o situație delicată, dar trebuie să rămân profesionist și să mă concentrez pe antrenarea echipei”, a declarat Barry Ferguson, la conferinţa de presă.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va reuşi FCSB, până la urmă, să prindă primăvara europeană?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:46
Decizia radicală luată de Universitatea Craiova. Un atacant de bază poate pleca în iarnă
16:20
Interul lui Cristi Chivu, pe urmele unui jucător din liga a patra italiană. Luptă în trei pentru semnătura sa
16:15
Gino Iorgulescu, apel către primarul Capitalei, Ciprian Ciucu: “Să vedem cum putem duce campionatul la capăt”
14:58
Adnan Golubovic, la un pas de Liga 1! Cu ce club negociază revenirea
14:28
Chelsea a rămas fără antrenor, înaintea meciului cu Manchester City! Primul nume apărut pe lista londonezilor
14:05
Uluitor! Decizie fără precedent a guvernului gabonez, după ce naționala s-a făcut de râs la Cupa Africii pe Națiuni
1 EXCLUSIVStațiunea din România unde Gică Popescu petrece cu familia Revelionul: “Ne simțim foarte bine” 2 E oficial! Louis Munteanu a semnat cu DC United! 3 Anunțul făcut de UEFA despre Daniel Bîrligea în uiltima zi din an 4 Primul transfer pe care Gigi Becali îl face în 2026 la FCSB 5 Universitatea Craiova vrea să-i dea lovitura lui Dinamo! Anunțul venit din Italia 6 EXCLUSIVCristi Borcea, dezvăluire uluitoare. Câți porci a tăiat de Crăciun pentru el și familia lui
Citește și