Închide meniul

Ianis Hagi, cel mai slab jucător în Hamilton – Rangers 1-1. Steven Gerrard, dezlănțuit: “Am arătat mult mai bine după schimbări”

Alexandru Ivan Publicat: 7 februarie 2021, 15:57

Comentarii
Ianis Hagi, cel mai slab jucător în Hamilton – Rangers 1-1. Steven Gerrard, dezlănțuit: “Am arătat mult mai bine după schimbări”

Ianis Hagi, cel mai slab jucător in Hamilton - Rangers 1-1

Ianis Hagi a fost cel mai bun om al lui Rangers în victoria 1-0 cu St. Johnston, dar în această etapă a dezamăgit. De altfel, scoțienii l-au considerat pe “Fiul Regelui” cel mai slab jucător dintre titularii oaspeţilor în Hamilton – Rangers 1-1. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ianis Hagi, cel mai slab jucător în Hamilton – Rangers 1-1 

„Nu a reușit să construiască după golul înscris în această săptămână. O zi tăcută a jucătorului, nu a avut niciun impact”, notează jurnaliștii de la Glasgow Times.  

Sursa citată i-a acordat lui Ianis nota 5 după meciul cu Hamilton. Românul a jucat până în minutul 78, când Steven Gerrrad l-a înlocuit cu Scott Wright. Hagi Jr. nu a avut nicio realizare notabilă și nu a creat nicio fază periculoasă la poarta adversă.  

A fost al 31 meci bifat de Ianis Hagi în acest sezon la formația scoțiană în acest sezon. El a reușit cinci goluri și a oferit 11 pase de gol în toate competițiile.  

Steven Gerrard: “Am arătat mult mai bine după schimbări” 

Antrenorul lui Rangers nu și-a menajat jucătorii după remiza cu Hamilton. Gerrard a fost foarte aspru mai ales la adresa jucătorilor înlocuiți pe parcursul partidei, printre care și Ianis Hagi. 

Reclamă
Reclamă

“Felicitări celor de la Hamilton în cele din urmă, cu scos ceva din meci și meritau chiar mai mult. Trebuie să mă uit la mine de asemenea, poate am lăsat jucători cu prea multă calitate și personalitate pe margine, pentru că am arătat mult mai bine când rezervele au intrat”, a spus Steven Gerrard după Hamilton – Rangers 1-1. 

În ciuda rezultatului negativ cu Hamilton, Rangers are șanse mari să câștige titlul în Scoția în acest sezon. Formația lui Ianis Hagi este lider detașat, cu 21 de puncte în fața principalei urmăritoare, Celtic.  

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:02
Neluțu Varga, replică fără menajamente după discursul dur al lui Louis Munteanu: „În locul lui aș tăcea”
22:55
Petrolul – Universitatea Craiova 0-4, în Cupa României. Oltenii au defilat pe ”Ilie Oană”
22:49
Daria Asaftei, Darius Coman şi Denis Popescu, în finale la Europenele în bazin scurt! Recorduri naţionale
22:46
Mohamed Salah, gata să plece de la Liverpool! Cine și-a manifestat interesul pentru egiptean
22:43
Germania, prima echipă calificată în sferturile Campionatului Mondial
22:18
Mihai Stoica s-a dezlănțuit după eșecul FCSB-ului din Cupă: „Să joace la echipa a doua sau cu Recolta Gheorghe Doja”
1 FotoAroganţa celui mai bogat român. Şi-a luat avion privat ca să aterizeze cu el în propria curte 2 FotoDan Şucu, investiţie de 180 de milioane de euro în afacerea în care l-a implicat şi pe fiul său! 3 Gigi Becali l-a distrus după UTA – FCSB 3-0: „S-a cerut afară, a alergat mult săracu’”. Pe cine a remarcat 4 Nicolae Stanciu, dat ca şi transferat la FCSB. Cine face anunţul: “Nu vine la Rapid” 5 Plecare importantă din staff-ul Universităţii Craiova. A semnat în prima Ligă din Porugalia 6 FCSB pregăteşte al doilea transfer al iernii. Fotbalist crescut de Arsenal, negocieri avansate cu Gigi Becali
Citește și