Ianis Hagi a ieșit la rampă la doar șapte minute după ce a fost introdus pe teren. "Fiul Regelui" a primit o pasă excelentă, în faţa porţii, și a reușit să le ia fața fundașilor adverși.
Ianis Hagi, ratare monumentală în Antwerp – Rangers 3-4
Hagi Jr. a șutat însă pe lângă, din numai câțiva metri. Ar fi fost al doilea gol din acest sezon de Europa League pentru mijlocașul de 22 de ani.
Ianis Hagi a ieșit în evidență și in minutul 85, când a pasat ideal pentru Ryan Kent. Atacantul englez a rămas singur cu portarul belgienilor, dar nu a reușit să fructifice serviciul excelent de la Ianis.
A fost al 4-lea meci bifat de Hagi Jr. în acest sezon de Europa League. În total, mijlocașul de 22 de ani a jucat 32 de partide în toate competițiile pentru Rangers, reușind să înscrie 5 goluri și să ofere 11 pase decisive.
Antwerp – Rangers 3-4
Antwerp și Rangers au oferit meciul serii în Europa League. Șapte goluri s-au marcat în total, iar Rangers pornește cu prima șansă la returul din Scoția.
Barisic a reușit o "dublă" pentru echipa lui Steven Gerrad. Ryan Kent și Arino au mai marcat pentru scoțieni.
Returul va avea loc peste o săptămână, pe 25 februarie, pe Ibrox Park. Ianis Hagi, care a fost activ în cele 15 minute în care a jucat, ar putea să fie titular în a doua manșă.
- Ianis Hagi, ratare uriașă pentru Rangers
- Românul a intrat în ultimul sfert de oră
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Dani Alves a revenit în fotbal! Brazilianul a preluat un club portughez
- Marius Ștefănescu e OUT de la Konyaspor! Decizie radicală a antrenorului
- Sergio Ramos, din fotbalist în patron! Ofertă pentru preluarea unui club de top din La Liga
- Ofertă pentru Umit Akdag de la o forță din Turcia! Suma solicitată de Alanyaspor
- Uluitor! Decizie fără precedent a guvernului gabonez, după ce naționala s-a făcut de râs la Cupa Africii pe Națiuni
































