Vicecampioana din Scoția a emis un comunicat de presă în care anunță această măsură în contextul pandemiei de coronavirus din Marea Britanie.
Comunicatul lui Rangers: ”Vom asigura salariile în întregime”
”Ranges poate confirma că jucătorii de la prima echipă, managerul, antrenorii și directorii executivi au luat decizia de a renunța la 50% din salariu pentru următoarele trei luni. Această măsură s-a luat în contextul în care dorim ca niciun angajat al clubului să nu plece în această perioadă dificilă.
Rangers vrea să asigure că toți angajații vor primi salariile în întregime, iar toate celelalte condiții și beneficii rămân neschimbate. Este o situație specială provocată de criza de coronavirus și sperăm cu toții să trecem cu bine peste acest moment”, se arată în comunicatul clubului.
- Ianis Hagi renunță la 50% din salariu
- Rangers, măsură extremă în contextul pandemiei de Covid-19
- Rangers se asigur că niciun angajat nu va fi dat afară
- Spania - Arabia Saudită e duminică, de la ora 19:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Belgia . Iran e duminică, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic
- Fostul jucător al lui Real Madrid a suferit un infarct, la numai 40 de ani! A fost operat de urgenţă după meci
- Inter Miami, super-lovitură pe piața transferurilor! Fostul jucător al Realului va juca cu Lionel Messi
- Real Madrid a pregătit o mega-ofertă de 220.000.000€ și a primit răspunsul! Ce se întâmplă cu mutarea
- Robert Lewandowski se va duela cu Lionel Messi în MLS! Cu ce echipă semnează atacantul polonez































