Foto

Imagini de senzație! Portarul de „categorie grea” care le-a închis poarta vedetelor lui Ajax. „Lăncierii”, uluiți când l-au văzut

Alexandru Ivan Publicat: 7 iulie 2021, 12:17

Ajax nu a reușit să-i dea gol

• Apariție incredibilă la meciul lui Ajax
  • „Lăncierii” s-au uluit când l-au văzut

Ajax n-a reușit să o bată pe KVV Quick, în ciuda faptului că, în ultimele 20 de minute, „Lăncierii” au avut în față un portar cu fizic „diferit”.

Ajax nu i-a dat gol portarului de „categorie grea”

Sander Vis, pe numele lui, a intrat pe teren în minutul 73. Tricoul mulat i-a scos și mai bine în evidență fizicul de „categorie grea”, iar jucătorii lui Ajax au rămas fără reacție când l-au văzut pe teren.

Cu toate kilogramele sale în plus, Vis a reușit câteva parade în fața fostei semifinaliste din Champions League, care a avut în teren vedete precum Neres sau Tadic.

Portarul XXL s-a descurcat bine și la o lovitură liberă în minutul 78, când a reținut balonul în doi timpi.

Meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Issy Wevers a punctat pentru KVV Quick ’20, pe contraatac, în minutul 80. Ajax deschisese scorul în minutul 45, prin Kudus.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

14:56 Dan Şucu, mesaj pentru fanii Rapidului, după ce ultraşii au ajuns în arest: „Au început campaniile de dezinformare” 14:24 Cristiano Bergodi, reacție fermă înainte de Universitatea Craiova – Rapid: „Ne-a prăbușit!” Ce a spus despre Dan Șucu 14:03 Surpriză de proporții! Max Verstappen ar fi favorit să-i ia locul lui Lewis Hamilton la Mercedes 13:25 Italienii dau de pământ cu George Puşcaş după ultimele evoluţii ale atacantului lui Bari: „Până acum a fost dezamăgitor” 13:24 Adrian Mutu își poate pierde una dintre vedetele de la CFR Cluj! Poate prinde transferul carierei în Premier League sau Serie A 12:09 Cine îi poate lua locul de titular lui Ștefan Târnovanu la FCSB! Anunțul lui Mihai Stoica: „Nu poți să-i dai gol” 11:53 Programul românilor la Cupa Mondială de haltere. Competiţia e în AntenaPLAY, în perioada 31 martie – 11 aprilie 11:20 VIDEO„E un imbecil!” Cea mai dură reacție despre Fernando Alonso, după incidentul cu George Russell din Australia 11:15 Florin Prunea a anunţat care e jucătorul de la FCSB care „este imposibil să facă parte din lotul României la EURO 2024” 11:05 Ucrainenii au tras concluziile, înaintea duelului cu România de la EURO 2024! Mesajul categoric transmis: „Nu au mari vedete!” Vezi toate știrile
Sven-Goran Eriksson, pregătit înainte de Liverpool Legends - Ajax Legends (sâmbătă, 17:00, AntenaPLAY)
AntenaPLAY • 22 mart., 20:02
Sven-Goran Eriksson, pregătit înainte de Liverpool Legends – Ajax Legends (sâmbătă, 17:00, AntenaPLAY): „E ca un vis pentru mine”
Bogdan Lobonţ va juca în meciul legendelor dintre Liverpool şi Ajax! Toate numele uriaşe prezente la evenimentul de pe Anfield
Fotbal extern • 22 mart., 16:46
Sven-Goran Erikkson va sta pe banca lui Liverpool
Fotbal extern • 13 feb., 15:27
Sven-Goran Erikkson va sta pe banca lui Liverpool! Vis împlinit pentru antrenorul suedez
Jucătorii lui Ajax salută cei 250 de fani care au făcut deplasarea pentru meciul cu Waalwijk
Fotbal extern • 7 dec., 17:19
Gest superb făcut pentru suporteri de un club din Europa! Câţi fani au făcut deplasarea de 6 minute
Toulouse - Liverpool 3-2 și Ajax - Brighton 0-2
Europa League • 10 nov., 0:02
Toulouse – Liverpool 3-2 și Ajax – Brighton 0-2! Toate rezultatele din Europa League sunt AICI