Foto

Imagini de senzație! Portarul de „categorie grea” care le-a închis poarta vedetelor lui Ajax. „Lăncierii”, uluiți când l-au văzut

Publicat: 7.07.2021, 12:17
Actualizat: 7.07.2021, 12:19

Ajax a disputat un amical cu formația de amatori KVV Quick 20. S-a terminat 1-1, dar atracția meciului a fost portarul celor de la Quick.

Ajax nu a reușit să-i dea gol

Ajax n-a reușit să o bată pe KVV Quick, în ciuda faptului că, în ultimele 20 de minute, „Lăncierii” au avut în față un portar cu fizic „diferit”.

Ajax nu i-a dat gol portarului de „categorie grea”

Sander Vis, pe numele lui, a intrat pe teren în minutul 73. Tricoul mulat i-a scos și mai bine în evidență fizicul de „categorie grea”, iar jucătorii lui Ajax au rămas fără reacție când l-au văzut pe teren.

Cu toate kilogramele sale în plus, Vis a reușit câteva parade în fața fostei semifinaliste din Champions League, care a avut în teren vedete precum Neres sau Tadic.

Portarul XXL s-a descurcat bine și la o lovitură liberă în minutul 78, când a reținut balonul în doi timpi.

Meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Issy Wevers a punctat pentru KVV Quick ’20, pe contraatac, în minutul 80. Ajax deschisese scorul în minutul 45, prin Kudus.

Zlatan Ibrahimovic
Fotbal • 20 iulie, 15:29
Zlatan Ibrahimovic a fost sărutat de un coleg! „S-a întâmplat când dormea.” Cum a reacţionat suedezul
Fotbal extern • 12 mai, 10:30
Ajax, decizie istorică! Lăncierii au topit al 35-lea titlu de campioană şi l-au transformat în 42.000 de "cadouri" pentru fani VIDEO
Fotbal extern • 1 mai, 5:20
VIDEO | Un jucător de la echipa a doua a lui Ajax s-a făcut de râs. A executat un penalty, însă mingea a ieşit din stadion
Gina Pistol le răspunde fanilor! Motivul pentru care vedeta nu publică imagini cu chipul fiicei ei: „Nu-i judec pe cei care o fac”
MERCATO 2021 | Cele mai tari mutări sunt AICI. Barcelona l-a luat pe Aguero, Ramos şi Donnarumma au semnat cu PSG. Viitor incert pentru Messi şi Ronaldo
1
24 iulie, 23:00 UPDATEMERCATO 2021 | Cele mai tari mutări sunt AICI. Barcelona l-a luat pe Aguero, Ramos şi Donnarumma au semnat cu PSG. Viitor incert pentru Messi şi Ronaldo 24 iulie, 22:49 Jocurile Olimpice 2020 | Programul românilor, duminică, la Tokyo. Tricolorii lui Mirel Rădoi, Larisa Iordache şi Robert Glinţă, printre concurenți 24 iulie, 22:15 Marius Şumudică primeşte o adevărată lovitură! Eroul CFR-ului din Liga Campionilor, cu gândul la plecare: „Există interes, e posibil să mă transfer!” 24 iulie, 22:05 FotoAlexandru Cicâldău, primele imagini în tricoul lui Galatasaray! Mesaj impresionant al Universităţii Craiova. „Ne-am bucurat şi am suferit împreună!” 24 iulie, 21:37 Câţi bani va primi Ana Maria Popescu pentru medalia de la Jocurile Olimpice 2020. „Orice vis poate deveni realitate!” 24 iulie, 21:21 VIDEOCe performanţă! Gabriela Ruse, la un pas de un nou trofeu. Românca s-a calificat în finală la Palermo, după un meci de trei ore: „Era să abandonez. Sunt moartă!” 24 iulie, 20:56 NEWS ALERTOFICIAL. Alexandru Cicâldău a semnat cu Galatasaray. Anunţul făcut de clubul din Turcia 24 iulie, 20:50 Dinu Todoran, prima reacţie despre posibilul transfer al lui Olimpiu Moruţan la Galatasaray: „Va fi o mare pierdere!” Ce spune antrenorul despre interesul FCSB-ului pentru Vinicius 24 iulie, 20:02 VIDEORăzvan Marin, prestaţie excelentă şi gol în Vicenza – Cagliari + Dennis Man este „de negăsit”! Internaţionalul român nu a fost nici măcar rezervă în Parma – Trento 24 iulie, 20:00 VIDEO & FOTOJocurile Olimpice 2020 LIVE BLOG | Spectacol grandios la ceremonia de deschidere. Simona Radiş şi Robert Glinţă, cu drapelul României. Ana Maria Popescu a câştigat prima medalie pentru România