"Am lucrat cu Gică 4 ani. Am avut performante mari împreună. Fiul lui s-a născut în Turcia și cred că este un tânăr foarte promițător. Nu știu dacă va fi la fel de bun ca tatăl său, dar sper să fie.
Chiar sper să fie mai bun, sunt sigur că asta își dorește și tatăl său. Dar nu există îndoială că Ianis este un jucător bun, cu un mare potențial de îmbunătățire", a spus Fatih Terim.
Mijlocaşul român de 21 de ani este titular la Rangers, pentru care şi-a trecut deja în cont un gol şi 5 pase decisive.
Gică Hagi a scris istorie la Galatasaray
Regele a fost unul dintre cei mai iubiţi jucători din istoria grupării Cim Bom, pentru care a marcat 73 de goluri. Multă lume consideră că Hagi a contribuit la ridicarea fotbalului din Turcia.
Ca jucător, Hagi a câştigat 10 trofee cu Galatasaray: Cupa UEFA, Supercupa Europei, 4 titluri în Turcia, două Cupe şi două Supercupe ale Turciei. Ca antrenor, el şi-a trecut în cont o Cupă a Turciei.
- Gică Hagi a câştigat 10 trofee cu Galatasaray
- Ianis Hagi este născut în Turcia
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Cristi Chivu, veşti excelente! Şefii lui Inter s-au înţeles pentru primul transfer al noului sezon
- Louis Munteanu, gol într-un “thriller” jucat de echipa sa în MLS. Trei reușite după minutul 85
- Românul care a cucerit Turcia, verdict clar după startul dezastruos al lui Mirel Rădoi la Gaziantep
- Mirel Rădoi a vorbit de plecare, după 4 înfrângeri consecutive la Gaziantep: „Trebuie să aflăm”
- Alexandru Maxim continuă alături de Mirel Rădoi! Decizia luată de jucător și sacrificiul făcut pentru a rămâne
































