Incidente în Albania – Polonia. Meciul a fost întrerupt după golul marcat de polonezi. Fanii albanezi au înnebunit şi au aruncat în teren cu tot ce le-a căzut în mână

Avatar photo

De Antena Sport
Publicat: 12 octombrie 2021, 23:39
Actualizat: 13 octombrie 2021, 1:51

Incidente incredibile în Albania - Polonia. Albanezii au înnebunit în tribune după ce polonezii au deschis scorul la Tirana. Ultraşii furioşi au aruncat în polonezi cu tot ce le-a picat în mână.

Incidente în Albania - Polonia

Polonia a deschis scorul în minutul 75, prin Swiderski, moment în care fanii albanezi şi-au pierdut minţile şi au aruncat cu sticle, brichete şi alte obiecte în teren.

Incidente în Albania – Polonia

Moment tensionat în Albania – Polonia. După ce Swiderski a deschis scorul în minutul 75, fanii albanezi au declanşat jihadul. I-am bombardat pe polonezi cu sticle, brichete şi alte obiecte contondente. În acel moment, arbitrul Clement Turpin a decis să înterupă meciul până când spiritelele se calmează.

Poland 🇵🇱 v Albania 🇦🇱 being halted due to projectiles being thrown onto the pitch.
World Cup Qualifying on hold
— We Global Football (@We_Global) October 12, 2021

După aproximativ 15 minute, arbitrul a decis ca partida să se reia. Gazdele au reuşit într-un final să îi calmeze pe ultraşii nervoşi. Meciul s-a reluat, iar Polonia s-a impus cu scorul de 1-0.

facebook whatsapp LinkedIn twitter email
Nana Falemi, la AS.ro LIVE
9:14 FotoCristiano Ronaldo trăieşte într-un lux uluitor în Arabia Saudită! A închiriat 17 apartamente pentru care plăteşte, lunar, o avere 9:13 Mihai Pintilii așteaptă verdictul lui Gigi Becali în cazul lui Billel Omrani. Antrenorul cere excluderea din lot a francezului pentru derby-ul CFR – FCSB 8:51 Accidentările lui Kylian Mbappe și Sergio Ramos, doar sperieturi. Anunțul făcut de antrenorul lui PSG, după 3-1 cu Montpellier 8:31 Gigi Becali a anunţat când va lua cu asalt piaţa transferurilor. Patronul lui FCSB şi-a făcut planul: „Eu nu mă hazardez!” 8:20 Anghel Iordănescu, intervenție dură în scandalul licențelor din Liga 1. ”Dacă mă iau după Burchel, nici Lucescu nu e antrenor și nici eu nu sunt antrenor” 1
feb.
23:50
PSG şi Bayern, victorii fără emoţii! Barcelona, succes la limită cu Betis! Ionuţ Radu, titular în înfrângerea lui Auxerre cu Monaco! Rezultatele zilei, AICI
1
feb.
23:44
Mihai Stoica a dat din casă: „Ei doi se ceartă încontinuu!”. Ce se întâmplă în vestiarul FCSB-ului
1
feb.
23:39
Nicolae Dică, acuzații incredibile la adresa celor de la U Cluj: „Noi am fost de acord să jucăm la Mediaș și ei ce au făcut?”
1
feb.
23:32
Ce a declarat Mirel Rădoi, după procesele lui Sergiu Hanca şi Ionuţ Vînă de la Universitatea Craiova: „Nu se termină aşa uşor!”
1
feb.
23:03
Seară de coșmar pentru Kylian Mbappe! Starul lui PSG a ratat două penalty-uri și a ieșit accidentat după 21 de minute
Fernando Santos, în timpul unui meci
Fotbal extern • 24 ian., 18:54
Fernando Santos este noul selecționer al Poloniei: „Sunt unul dintre voi!”
Lionel Messi și Robert Lewandowski
Campionatul Mondial 2022 • 25 dec., 13:21
Robert Lewandowski a dat cărțile pe față! Ce a discutat cu Lionel Messi, la Campionatul Mondial din Qatar
Kylian Mbappe, fericit după un gol marcat pentru Franța
Campionatul Mondial 2022 • 5 dec., 18:06
CM 2022 | Un fotbalist de la Cupa Mondială a dezvăluit „sechelele” provocate de Kylian Mbappe: „Mi-au luat foc picioarele!”