Leo Messi poate pleca gratis de la Barcelona. Contractul în vigoare al starului argentinian este cel semnat în 2017 şi în care nu există clauză de reziliere, susţine jurnalistul Sique Rodriguez de la El Larguero, citat de AS. Astfel, clauza de 700 de milioane de euro nu există în ultimul an de contract al lui Messi.
Messi, tot mai aproape de transferul în Premier League
Manchester City pare cel mai probabil scenariu, mai ales după ce L'Equipe a aflat că tatăl lui Messi a avut deja o discuţie cu Pep Guardiola pentru transferul fiului său.
Deşi Juventus a intrat şi ea pe fir, presa din Italia scrie că Guardiola ar fi mers personal în Barcelona pentru discuţii cu Balonul de Aur şi cu reprezentanţii clubului catalan.
Ştirea a fost susţinută după ce imagini cu Guardiola în oraş au apărut pe Twitter, confirmând zvonurile prezenţei sale.
- Detalii noi despre situaţia lui Leo Messi
- Starul argentinian poate pleca fără să plătească clauza de reziliere
- Deportivo La Coruna - Real Madrid e live în AntenaPLAY, pe 12 august, de la ora 22:00
- Europe Smash - Sweden 2026 e live în AntenaPLAY în perioada 8-18 august
- UEFA, AFC și CONCACAF, scrisoare deschisă cu privire la deciziile lui Gianni Infantino. Ce solicită confederațiile
- Probleme în paradis pentru favoritul la Balonul de Aur! Fără să vrea, a recreat cel mai cunoscut meme din online
- Moment terifiant în Brazilia: a dat gol și apoi a sărit peste panou, fără să știe că acolo era o groapă! Ce a urmat e incredibil
- Jucătorul cu origini române a scris istorie în America! Recordul stabilit la doar 16 ani, cu Lewandowski pe teren
- O nouă lovitură! Trabzonspor a bătut palma cu fostul coleg al lui Mohamed Salah de la Liverpool































