Inter – Getafe 2-0, Manchester United – LASK 2-1. Copenhaga şi Şahtior sunt celelalte echipe care s-au calificat în "sferturile" Europa League

Iulian Focșăneanu Publicat: 5 august 2020, 20:30

Zuma Press / Rafael Henrique via Hepta

S-au reluat meciurile din Europa League

Inter – Getafe 2-0

Min. 90: Final de partidă. Inter s-a impus şi a obţinut o calificare istorică. Din cauza pandemiei, confruntarea a avut loc într-o singură manşă şi pe teren neutru.

Min. 83: GOOOLLL Inter! Christian Eriksen a dublat avantajul nerazzurrilor după o gafă a defensivei adverse

Min. 76: Jucătorul lui Getafe, Jorge Molina ratează un penalty. Abia intrat pe teren, atacantul de 38 de ani nu a nimerit spaţiul porţii

Min. 33: GOOOLLL Inter! Romelu Lukaku nu poate fi oprit şi a înscris al 30-lea gol din acest sezon, în toate competiţiile

Min. 1: A început meciul care se dispută în Germania

Manchester United – LASK 2-1

Min. 90: Final de meci. Manchester United s-a calificat în "sferturi" cu 7-1 la general

Min. 88: GOOOLLL Manchester United! Martial a întors scorul după ce s-a distrat cu defensiva lui LASK

Min. 57: GOOOLLL Manchester United! Diavolii restabilesc imediat egalitatea, prin Jesse Lingard

Min. 55: GOOOLLL LASK! Wiesinger înscrie un gol superb pentru oaspeţi

Min. 1: După un minut de reculegere, s-a dat startul partidei

FC Copenhaga – Başakşehir 3-0

Min. 90: FC Copenhaga a câştigat cu 3-0 şi s-a calificat în turul următor

Min. 63: Gooolll FC Copenhaga! Danezii conduc la scor de neprezentare după ce a punctat din Rasmus Falk Jensen

Min. 52: Gooolll FC Copenhaga! Wind reuşeşte "dubla", din penalty

Min. 4: Gooolll FC Copenhaga! Jonas Older Wind a deschis scorul cu o lovitură de cap

Min.1: A început meciul

Şahtior Doneţk – Wolfsburg 3-0

Min 90+3 GOOLLL Şahtior! Moraes înscrie din nou şi "minerii" se califică în sferturile de finală

Min 90+1 GOOLLL Şahtior! Solomon dublează avantajul ucrainenilor din pasa lui Konoplyanka

23:37
VIDEOLeicester – Southampton a fost live în AntenaPLAY. Liderul din Championship, victorie categorică
23
23:29
„Nu am mai trăit aşa ceva în viaţa mea!” Zeljko Kopic s-a prăbuşit emoţional, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani
23
23:19
Ce a spus Bogdan Andone după victoria uriaşă cu Dinamo despre momentul în care a „explodat” la arbitri şi a văzut cartonaşul roşu
23
23:12
„Începe hegemonia FCSB-ului?” Răspunsul dat de Mihai Pintilii! Roş-albaştrii, la un pas de primul titlu după nouă ani
23
23:01
Marius Şumudică, sfătuitorul din umbră al lui Valeriu Iftime! Cum s-a implicat la Botoşani: „Îi mulţumescu mult!”
23
22:53
AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi este invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român
23
22:50
Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după Botoşani – Dinamo 2-1: „Suntem penibili!”