Oficialii galben-albaştrilor au dezvăluit că nu va mai fi cazul ca jucătorii să fie băgaţi în izolare, timp de două săptămâni, la baza clubului.
Teste negative pentru coronavirus la Parma
"Tot grupul a fost testat negativ. În aceeaşi situaţie a fost şi membrul echipei asupra căruia a planat incertitudinea. Acesta va continua să rămână în izolare până când vor fi făcute mai multe investigaţii. În condiţiile date, grupul reia pregătirile aşa cum erau programate", se anunţă într-un comunicat al clubului, citat de Gazzetta dello Sport.
Astfel, Parma va putea juca, în această seară, cu Bologna. Meciul va lua startul la ora 20:30, dar sunt şanse mici ca Ionuţ Radu să bifeze vreun minut. Românul încă nu a apucat să debuteze la echipa de pe Ennio Tardini.
- Comunicatul oficial oferit de galben-albaştri
- Parma poate juca în această seară
- Ionuţ Radu încă nu a debutat pentru Parma
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Lionel Messi, gol din lovitură liberă într-un „thriller” cu 5 goluri în Major League Soccer! L-a depășit pe marele Pele
- Echipa lui Reghecampf, eliminată dramatic din Liga Campionilor Africii. A primit golul decisiv la ultima fază
- Nota luată de Dennis Man după ce a fost schimbat la pauza meciului Telstar – PSV
- Ce notă a luat Andrei Rațiu pentru evoluţia cu Barcelona
- Lovitură pentru Pep Guardiola! S-a accidentat cu mai puțin de două ore înaintea finalei cu Arsenal
































