Ireal! Au început meciul cu 7 jucători de câmp, iar unul s-a "rupt"! Partida s-a întrerupt după măcelul din primele minute

Publicat: 9 mai 2021, 10:31
Actualizat: 12 mai 2021, 11:57

O echipă de fotbal din Bolivia a început partida cu doar 8 jucători la linia de start. Meciul s-a încheiat după numai 8 minute.

Bolivia

captură Tigo Sports Bolivia

S-a întâmplat în timpul duelui dintre Strongest, liderul la zi din Bolivia, și ocupanta loculul 4, Royal Pari. Oaspeții au avut un focar de COVID-19 la echipă și au trimis juniorii la meci.

O echipă a aliniat 8 jucători în teren și meciul s-a încheiat după 8 minute

Numai că Royal Pari n-a avut suficienți juniori la dispoziție. Antrenorul s-a bazat pe serviciile a 7 jucători de câmp, plus portarul.

După numai 8 minute, scorul era deja 3-0 pentru adversari. Strongest a marcat din toate pozițiile.

Aventura celor de la Royal Pari s-a încheiat când un jucător a ieșit accidentat. Cum nu avea cine să intre în locul lui, iar Pari a rămas în teren cu doar 6 jucători de câmp, arbitrul a fost nevoit să pună capăt partidei la masa verde.

Cei de la Royal Pari au cerut amânarea meciului din cauza focarului de COVID-19, dar Federația Boliviană a refuzat. De altfel, Royal Pari este una dintre echipele bune din campionatul Boliviei.

Și campionatul Ecuadorului s-a confruntat cu o situație similară, la meciul dintre Barcelona și Aucas. Ca și în cazul lui Royal Pari, Aucas s-a confruntat cu un focar de COVID-19. Diferența a fost că ecuadorienii au rezistat atunci 18 minute în teren, spre deosebire de cele 8 ale bolivienilor.

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

11:19 FCSB – Chindia LIVE TEXT (21:30). Roș-albaștrii caută prima victorie a sezonului, în Liga 1. Echipele probabile 11:16 David Popovici, în semifinale la 200 de metri liber LIVE TEXT (19:11). Sportivul nostru caută să mai scrie o filă de istorie la Europenele de la Roma 10:47 David Popovici a anunțat ce obiectiv uriaș și-a trasat după ce a doborât recordul mondial de la 100 de metri liber: ”O fantezie ar fi asta” 10:26 Gigi Becali a dat lovitura cu transferul lui Vadim Rață la FCSB: „E cel mai bun din România! Joacă fotbal total” 10:08 Xavi, cel mai slab antrenor al Barcelonei din ultimii 20 de ani! Statistica umilitoare pentru tehnicianul catalanilor 9:22 Simona Halep, reacție după recordul mondial stabilit de David Popovici la Roma 9:16 FotoAmanta lui Laurențiu Reghecampf, uluită de noua casă unde a dus-o soțul Anamariei Prodan. Mesajul plin de emoție al Corinei Caciuc 8:55 Mesajul lui Patrick Mouratoglou după calificarea Simonei Halep în finala de la Toronto: „Prima finală împreună!” 8:27 Mihai Stoica, fermecat de un fotbalist de la rivala Rapid: „Poate juca orice!” 8:11 Simona Halep – Beatriz Haddad Maia LIVE TEXT (20:30) e marea finală de la Toronto. Simona conduce la directe
Lionel Messi
Fotbal • 10 sept., 8:51
Lionel Messi, hat-trick fabulos în Argentina – Bolivia 3-0. Starul „pumelor” l-a depăşit pe Pele! A stabilit un record URIAŞ şi a izbucnit în plâns!