Ireal! Au început meciul cu 7 jucători de câmp, iar unul s-a "rupt"! Partida s-a întrerupt după măcelul din primele minute

Alexandru Ivan Publicat: 9 mai 2021, 10:31 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:57

captură Tigo Sports Bolivia

Scene incredibile în Bolivia

S-a întâmplat în timpul duelui dintre Strongest, liderul la zi din Bolivia, și ocupanta loculul 4, Royal Pari. Oaspeții au avut un focar de COVID-19 la echipă și au trimis juniorii la meci.

O echipă a aliniat 8 jucători în teren și meciul s-a încheiat după 8 minute

Numai că Royal Pari n-a avut suficienți juniori la dispoziție. Antrenorul s-a bazat pe serviciile a 7 jucători de câmp, plus portarul.

După numai 8 minute, scorul era deja 3-0 pentru adversari. Strongest a marcat din toate pozițiile.

Aventura celor de la Royal Pari s-a încheiat când un jucător a ieșit accidentat. Cum nu avea cine să intre în locul lui, iar Pari a rămas în teren cu doar 6 jucători de câmp, arbitrul a fost nevoit să pună capăt partidei la masa verde.

Cei de la Royal Pari au cerut amânarea meciului din cauza focarului de COVID-19, dar Federația Boliviană a refuzat. De altfel, Royal Pari este una dintre echipele bune din campionatul Boliviei.

Și campionatul Ecuadorului s-a confruntat cu o situație similară, la meciul dintre Barcelona și Aucas. Ca și în cazul lui Royal Pari, Aucas s-a confruntat cu un focar de COVID-19. Diferența a fost că ecuadorienii au rezistat atunci 18 minute în teren, spre deosebire de cele 8 ale bolivienilor.

8:02 30 de ani de la moartea lui Ayrton Senna. 1 mai, una dintre cele mai triste zile din istoria sportului mondial 0:06 Mihai Stoica nu s-a putut abţine şi i-a dat replica lui Tudorel Stoica: „Oameni pe care i-ai idolatrizat te desconsideră total!” 30
23:55
VIDEOCoventry – Ipswich 1-2, în AntenaPLAY. Oaspeţii au urcat pe loc de promovare directă în Premier League! Cum arată clasamentul
30
23:50
Mutarea de geniu făcută de Thomas Tuchel în Bayern – Real Madrid! Bavarezii au întors scorul după numai 12 minute
30
23:37
Bayern Munchen – Real Madrid 2-2. „Dublă” Vinicius şi răsturnări de scor! Meci de senzaţie pe Allianz Arena!
30
23:20
Basarab Panduru a făcut o criză de râs când a văzut clipul de prezentare cu Dan Petrescu: „Nu aş fi făcut niciodată aşa ceva”
30
23:00
„Foarte tare m-am simţit sabotat de Steaua!” Mircea Lucescu, dezvăluiri din culise despre marea lovitură primită în carieră
30
22:50
Vinicius Jr a deschis scorul în Bayern Munchen – Real Madrid după o fază splendidă! Assist de senzaţie al lui Toni Kroos!
30
22:23
Conducerea Rapidului a confirmat că vrea să îl aducă pe Mircea Lucescu în Giuleşti: „Ne dorim”! De ce depinde lovitura verii
30
22:11
Suspendare uriaşă primită de Hakim Abdallah, după ce l-a băgat în spital pe Romario Benzar! Lovitură primită de Dinamo