Ireal! Au început meciul cu 7 jucători de câmp, iar unul s-a "rupt"! Partida s-a întrerupt după măcelul din primele minute

Publicat: 9.05.2021, 10:31
Actualizat: 12.05.2021, 11:57

O echipă de fotbal din Bolivia a început partida cu doar 8 jucători la linia de start. Meciul s-a încheiat după numai 8 minute.

Bolivia

Scene incredibile în Bolivia

captură Tigo Sports Bolivia

S-a întâmplat în timpul duelui dintre Strongest, liderul la zi din Bolivia, și ocupanta loculul 4, Royal Pari. Oaspeții au avut un focar de COVID-19 la echipă și au trimis juniorii la meci.

O echipă a aliniat 8 jucători în teren și meciul s-a încheiat după 8 minute

Numai că Royal Pari n-a avut suficienți juniori la dispoziție. Antrenorul s-a bazat pe serviciile a 7 jucători de câmp, plus portarul.

După numai 8 minute, scorul era deja 3-0 pentru adversari. Strongest a marcat din toate pozițiile.

Aventura celor de la Royal Pari s-a încheiat când un jucător a ieșit accidentat. Cum nu avea cine să intre în locul lui, iar Pari a rămas în teren cu doar 6 jucători de câmp, arbitrul a fost nevoit să pună capăt partidei la masa verde.

Cei de la Royal Pari au cerut amânarea meciului din cauza focarului de COVID-19, dar Federația Boliviană a refuzat. De altfel, Royal Pari este una dintre echipele bune din campionatul Boliviei.

Și campionatul Ecuadorului s-a confruntat cu o situație similară, la meciul dintre Barcelona și Aucas. Ca și în cazul lui Royal Pari, Aucas s-a confruntat cu un focar de COVID-19. Diferența a fost că ecuadorienii au rezistat atunci 18 minute în teren, spre deosebire de cele 8 ale bolivienilor.

Momente tragice în Bolivia
Fotbal • 3 martie, 14:02
A "fentat" moartea pentru a doua oară. O nouă tragedie prin care a trecut un supravieţuitor al accidentului aviatic în care au murit jucătorii lui Chapecoense
Suporterii au pătruns pe teren în ultima etapă din Bolivia
Fotbal • 1 ianuarie, 10:31
S-au pocnit de Anul Nou! Luptele de stradă s-au mutat pe terenul de fotbal: ”Ce barbarie! E scăpat de sub control”
Leo Messi și Cesar Farias
Fotbal • 16 octombrie, 6:20
”Mi-am numit fiul după el!” Ce spune fizioterapeutul Boliviei care aproape s-a luat la bătaie cu Lionel Messi
Cum a arătat Raluca de la Bambi la nunta surorii sale, Denisa. Nu a îmbrăcat rochie ca celelalte invitate și a strălucit:
LIVE BLOG EURO 2020 | Tot ce trebuie să ştii despre Campionatul European! Grupe, program şi oraşele în care se va juca. Marile favorite la câștigarea trofeului
1
22:13 VIDEOEXCLUSIV. „Hagi putea lua Balonul de Aur!” Mircea Lucescu, uluit de talentul „Regelui”. Hagi e primul SuperPrieten care îşi spune poveştile în filmul lui Popescu 22:12 Sorana Cîrstea, OUT din primul tur de la Bad Homburg! Românca, lovită cu mingea în faţă. Cum a fost ajutată de adversară 21:50 UPDATELIVE BLOG EURO 2020 | Tot ce trebuie să ştii despre Campionatul European! Grupe, program şi oraşele în care se va juca. Marile favorite la câștigarea trofeului 21:48 EURO 2020 | Italia – Ţara Galilor 1-0. „Dragonii” n-au timp de petrecut! Căpitanul Gareth Bale sună adunarea după calificarea în optimi: „Trebuie să ne revenim!” 21:26 Euro 2020 | Roberto Mancini, prima reacţie după Italia – Ţara Galilor 1-0. „Nu se putea mai bine!” Ce a spus după ce a egalat un record istoric 21:01 EURO 2020 | Italia – Ţara Galilor 1-0. „Squadra Azzurra”, 30 de meciuri la rând fără eşec şi peste 1.000 de minute fără gol primit. Bale va juca şi el în optimi 20:50 EURO 2020 | Elveţia – Turcia 3-1. Xherdan Shaqiri, „dublă” de senzaţie la Baku! Turcii părăsesc în genunchi Campionatul European 20:40 FotoEURO 2020 | Ovidiu Haţegan, două „victime” în două meciuri! Arbitrul român a arătat cartonaşul roşu în Italia – Ţara Galilor şi a scris istorie. Gareth Bale a protestat vehement! 20:13 Au început pregătirile pentru Campionatul Mondial din 2022! Qatar-ul negociază pentru un milion de doze de vaccin împotriva COVID-19 20:00 Michael Owen, scandal în timpul Euro 2020. I-a cerut poze intime unei vedete tv. „Nu lăsa nimic imaginaţiei”