Joan Laporta e disperat să îl aducă pe Erling Haaland la Barcelona! Ar avea rolul lui Ronaldinho. Mesajul starului către Mino Raiola

Antena Sport Publicat: 27 decembrie 2021, 14:54

Comentarii
Joan Laporta e disperat să îl aducă pe Erling Haaland la Barcelona! Ar avea rolul lui Ronaldinho. Mesajul starului către Mino Raiola

Profimediaimages

La rândul lui, jucătorul Borussiei Dortmund doreşte să aibă un rol de lider la noua echipă cu care va semna. Iar acest lucru i-a fost comunicat agentului Mino Raiola, care se ocupă deja de ceea ce ar putea însemna transferul anului 2022.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Erling Haaland, dorit cu disperare de Barcelona

Preşedintele rivalei Bayern Munchen, Oliver Kahn, a dezvăluit recent că Haaland are o clauză de reziliere a contractului cu Borussia de 75 de milioane de euro, sumă accesibilă marilor cluburi din Europa.

Celebrul Mino Raiola vrea să-l facă pe Haaland cel mai bine plătit fotbalist din lume. În plus, impresarul vrea să obțină un comision uriaș din tranzacție, de peste 50 de milioane de euro. Și tatăl lui Haaland așteaptă să obțină o sumă „rotundă”. Astfel, întreaga afacere ar ajunge la aproximativ 300 de milioane de euro.

19 goluri în 16 meciuri a înscris Erling Haaland pentru Borussia Dortmund în actualul sezon, în toate competițiile. În total, norvegianul are 76 de reușite în 75 de partide disputate în tricoul lui Dortmund, de când s-a transferat de la Salzburg în ianuarie 2020.

Reclamă
Reclamă

Mino Raiola, despre transferul lui Erling Haaland

Mino Raiola a anunţat că marele transfer al lui Erling Haaland se va face, cel mai probabil, în vara lui 2022. Agentul a dezvăluit şi care sunt favoritele să îl achizioneze pe teribilul atacant al Borussiei Dortmund.

„Dacă va face următorul pas, Bayern, Real Madrid, Barcelona şi Manchester City sunt cluburile mari la care poate ajunge. Se va face, poate în vara următoare, poate peste doi ani. Este o şansă mare ca el să plece în această vară”, a spus Raiola, citat de Sport1.

Erling Haaland are o cotă de 150 de milioane de euro, potrivit transfermarkt.com

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:50

Eliza Diamandescu, sportiva cu peste 450 de medalii, e în campania „100 de tineri pentru dezvoltarea României”

16:33

Primă „extraterestră” pe care jucătorii de la Galatasaray o au promisă dacă elimină Liverpool

16:07

Costel Gâlcă, mesaj de mobilizare înainte de Rapid – Dinamo: „O opțiune de a intra în istoria clubului”

15:44

Universitatea Craiova – FC Argeș LIVE TEXT (20:30). Acțiunea din play-off începe. Echipele probabile

15:23

VIDEONicolae Stanciu a “rupt blestemul”. Mijlocașul a marcat după 7 luni de secetă chiar în fața fostei echipe

14:58

Ce face azi arbitrul „bandit” care a eliminat Italia de la Mondialul din 2002 și a fost închis pentru trafic de droguri

1 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 2 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 3 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 4 Gigi Becali, o nouă “săgeată” spre Mihai Stoica: “Poate n-ar trebui să vă spun asta, dar vă spun” 5 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru” 6 Filipe Coelho a auzit ce a spus Mirel Rădoi despre el și nu s-a ferit să dea replica: “Al meu? Nu”
Citește și