Discuția dintre Guardiola și Hart a avut loc chiar înaintea partidei cu FCSB, din playoff-ul Ligii Campionilor.
FCSB și Manchester City s-au întâlnit în sezonul 2016-2917. După 5-0 pe Arena Națională, echipa lui Guardiola s-a impus în retur doar cu 1-0. Hart a fost titular în acel meci.
Joe Hart: "Pep a fost foarte clar cu mine"
"Pep a fost foarte clar cu mine când mi-a spus că trebuie să plec de la Manchester City. Am mai jucat un meci înaintea închiderii ferestrei de transferuri, era un meci din preliminariile Ligii Campionilor cu Steaua Bucureşti.
M-a întrebat dacă vreau să joc şi i-am spus: 'Ascultă, tu eşti managerul! Tu decizi cine joacă şi cine joacă, nu eu iau aceste decizii'. Am jucat, a fost foarte emoţionant. Nu a fost ok, dar a fost grozav să mă aflu în faţa unui stadion plin de iubire, care a înţeles că decizia de a pleca nu îmi aparţine", a explicat Joe Hart pentru Manchester Evening News.
- Joe Hart este o legendă a celor de la City
- City și FCSB s-au întâlnit în sezonul 2016 - 2017
- Hart a jucat 348 de partide pentru City
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Rinat Ahmetov, cuvinte emoționante pentru Mircea Lucescu: „La înmormântări te duci singur”
- Andrei Rațiu, omagiu emoționant pentru Mircea Lucescu
- Patronul lui PAOK a decis: 8 milioane de euro pentru Răzvan Lucescu
- Cine stă pe banca naţionalei Italiei la meciurile amicale din iunie
- „Campionul secolului” – Jucătorii lui Beșiktaș, gest superb în ziua în care România și-a luat adio de la Mircea Lucescu

































